Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Tragiczny wypadek z udziałem rowerzystki

  Poddębiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem rowerzystki, do którego doszło na ulicy Łęczyckiej w Poddębicach. 76-letnia cyklistka, wjechała wprost przed jadący w tym samym kierunku samochód osobowy. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła.

 2. Pocisk artyleryjski znaleziony podczas prac remontowych

  Pracownicy wykonujący prace remontowe odnaleźli pocisk artyleryjski najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zdetonuje pocisk. Przypominamy - w przypadku znalezienia niewybuchów i niewypałów należy od razu powiadomić służby.

 3. Pijany mężczyzna spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

  Uniejowscy policjanci z pomocą zgłaszającego zatrzymali mężczyznę, który kierując fordem spowodował kolizję na terenie powiatu tureckiego i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 4. Zatrzymany po pościgu

  Poddębiccy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę seata. Mężczyzna podczas jazdy przekroczył dopuszczalną prędkość o 31 km/h w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca miał w organizmie 0,73 promila alkoholu. Ponadto posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 5. Sklepowy złodziej ujęty na gorącym uczynku

  Policjanci z Uniejowa zatrzymali 60-latka podejrzanego o kradzieże sklepowe. Łupem sprawcy padały produkty spożywcze w tym alkohol. Starty jakie spowodował to blisko 800 złotych. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. Wystrzał opony przyczyną zdarzenia drogowego

  Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Dominikowice w gminie Poddębice. W samochodzie ciężarowym wystrzeliła opona, w wyniku czego 56-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala.

 7. #Szczepimy się

  Szczepienia poddębickich policjantów trwają. Funkcjonariusze od początku pandemii z pełnym zaangażowaniem przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Codziennie podejmują interwencje wobec różnych osób i służą na tzw. "pierwszej linii”, przez co są szczególnie narażeni na zarażenie.

 8. Kradzież w Biedronce.

  35-letnia mieszkanka powiatu zgierskiego dokonała kradzieży w sklepie Biedronka w Poddębicach produktów spożywczych i chemicznych o łącznej wartości około 800 zł.

 9. Tragiczny wypadek pod Poddębicami

  Poddębiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze W703 w miejscowości Praga. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 25-letni kierujący.

 10. Potrącenie pieszego na pasach

  Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Poddębicach przy ulicy Kaliskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego. 52-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Linki

Tagi

profilaktyka osoba poszukiwana profilaktyka społeczna poszukiwany bezpieczny senior aplikacja Moja Komenda Moja Komenda kradzież zdarzenie drogowe promocja zawodu policjanta bezpieczna woda zdarzenia drogowe autostrada bezpieczne wakacje "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" wypadek drogowy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mapa zagrożeń porozumienie KMZB działania na drodze Bezpieczne wakacje 2019 pościg dzielnicowy debata społeczna praca w mundurze dopalacze "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" środki odurzające nietrzeźwy kierujący wypadek śmiertelny jazda bez uprawnień plantacja Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny konkurs praca w Policji ruch drogowy Uratowany przez policjantów koronawirus policja bezpieczna droga do szkoły Twój Dzielnicowy bezpieczny weekend handel ludźmi kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą porozumienia akcja prewencyjna prewencja tytoń kręci mnie bezpieczeństwo...na stoku dzielnicowy bliżej nas