Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Uderzył w znak drogowy, był nietrzeźwy

  Kompletnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się 59-letni mieszkaniec Poddębic, który spowodował zdarzenie drogowe mając w organizmie 2 promile alkoholu. Kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 2. Policjanci uratowali 85–letnią kobietę przed wyziębieniem

  Policjanci z KPP w Poddębicach, udzielili pomocy 85-letniej mieszkance powiatu poddębickiego, która znajdowała się w bezpośredniej sytuacji zagrożenia własnego życia i zdrowia. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych nie doszło do nieszczęścia.

 3. Kradzież w Biedronce.

  35-letnia mieszkanka powiatu zgierskiego dokonała kradzieży w sklepie Biedronka w Poddębicach produktów spożywczych i chemicznych o łącznej wartości około 800 zł.

 4. W trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego

  Policjanci ruchu drogowego z KPP w Poddębicach, w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, wręczali elementy odblaskowe po to by piesi i rowerzyści byli bardziej widoczni na drodze.

 5. Zaginiony Adam Skórka

  Mężczyzna ostatni raz widziany był 19 grudnia 2019 roku w miejscowości Glinno, gm. Warta. 23-latek do chwili obecnej nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

 6. Przypominamy o obowiązku odśnieżenia auta przed podróżą

  Spadł śnieg, a wraz z nim pojawiły się problemy związane z prawidłowym odśnieżeniem przed wyjazdem samochodu. Należy pamiętać, że to na kierującym spoczywa obowiązek usunięcia śniegu i lodu z dachu oraz nadwozia swojego pojazdu. Za niedopełnienie obowiązku odśnieżania samochodu, reflektorów czy tablic rejestracyjnych, kierowca może zostać ukarany mandatem.

 7. Nie zastosował się do znaku „STOP” - trafił do szpitala

  Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło na DK72 w miejscowości Niewiesz Kolonia w gminie Poddębice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Matiz, nie zastosował się do znaku „STOP”, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą, w wyniku czego doszło do zderzenia. Apelujemy o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 8. Nietrzeźwy kierujący uderzył w samochód i uciekł

  Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca, który uderzył w zaparkowany samochód, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień.

 9. Zostań policjantem! Zgłoś się do nas i wybierz wyjątkową drogę zawodową!

  Będąc policjantem, możesz robić w życiu wiele pożytecznego, służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji i, jak chyba żadna inna, niesamowite możliwości rozwoju. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby - złóż dokumenty – wyślij je do nas pocztą, albo dostarcz do komendy Policji, my zajmiemy się resztą.

 10. Znaleziono klucze do samochodu

  5 października br. mieszkaniec Poddębic, dostarczył do komendy Policji klucze do samochodu marki VW. Klucze zostały znalezione na ulicy Łódzkiej w Poddębicach. Właściciel zagubionych kluczy może odebrać je osobiście w budynku poddębickiej komendy, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30. W tej sprawie można kontaktować się telefonicznie z Kierownikiem Dzielnicowych - asp. Bożeną Olejniczak, pod nr telefonu 603-096-238 w godzinach 7:30 - 15:30.

Linki

Tagi

profilaktyka porozumienia zdarzenie drogowe jazda bez uprawnień osoba poszukiwana Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny Twój Dzielnicowy bezpieczny senior ruch drogowy KMZB profilaktyka społeczna porozumienie handel ludźmi profialktyka społeczna zdarzenia drogowe autostrada koronawirus policja praca w Policji bezpieczna droga do szkoły tytoń aplikacja Moja Komenda bezpieczny weekend kradzież konkurs mapa zagrożeń Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa promocja zawodu policjanta nietrzeźwy kierujący prewencja plantacja środki odurzające wypadek śmiertelny dzielnicowy bliżej nas działania na drodze wypadek drogowy poszukiwany dzielnicowy dopalacze bezpieczne wakacje akcja prewencyjna debata społeczna pościg Uratowany przez policjantów "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" praca w mundurze Bezpieczne wakacje 2019 kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą Moja Komenda bezpieczna woda "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"