Dzień odblasków - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień odblasków

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Poddębicach, w dniu 26.01.2017r. będą wręczać mieszkańcom opaski odblaskowe z rysunkami wykonanymi przez znanego rysownika HENRYKA SAWKĘ.

Funkcjonariusze przybliżą mieszkańcom Poddębic , jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez pieszych, rowerzystów i motocyklistów – niechronionych uczestników ruchu drogowego. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej jest w stanie zauważyć pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję.

Przypominamy: Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów

 

 

  • odblaski
  • odblaski