Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA!!! trudne warunki na drodze -kierowco zachowaj ostrożność

Ostatnio aura nie sprzyja kierującym pojazdami. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie a nagłe opady śniegu spowodowały utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

Policja po raz kolejny przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych jest nadmierna prędkość często połączona z brawurą oraz alkohol. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju, szczególnie kiedy zapada zmrok. Planując podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru i opadów śniegu pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o bezpieczeństwie pozostałych uczestników ruchu. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci, szczególnie podczas postoju w podróży.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne, poruszali się po drogach z rozwagą. Należy pamiętać, że niesprzyjające warunki atmosferyczne i nadmierna prędkość to nadal główne przyczyny wypadków drogowych!!!

 

Oprac.sporz. Oficer prasowy KPP w Poddębicach asp.szt. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)