Nie dostosował prędkości – wjechał do rowu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dostosował prędkości – wjechał do rowu

11 maja 2018 roku policjanci z KPP w Poddębicach wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło na autostradzie A2 w miejscowości Biała Góra. Tir przewożący mięso wjechał do przydrożnego rowu.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że w piątkowy poranek przed godziną 7:00  na autostradzie A2 w miejscowości Biała Góra miało miejsce zdarzenie drogowe do którego doszło na skutek niedostosowania prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze. Kierowca ciągnika siodłowego marki Mercedes wraz z naczepą przewożącą mięso na prostym odciunku drogi wjechał do przydrożnego rowu. Za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego został ukarany mandatem karnym. Mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracował także zastęp straży pożarnej PSP Poddębice oraz OSP Wartkowice. Kierowcę ciężarówki przewieziono na obserwację do szpitala w Łęczycy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Teraz potrwa kilkugodzinne przeładowanie towaru z pojazdu, na chwilę obecną brak utrudnień w ruchu drogowym. Policja zwraca uwagę podróżujących autostradą  A2 na zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie zdarzenia drogowego.

 

Policja apeluje oraz przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa RD. Jak wynika ze statystyk główną przyczyną tego typu zdarzeń  jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy także, iż wykonywanie wszelkich manewrów  -  skrętu, wyprzedzania oraz wymijania  – może skończyć się tragicznie jeśli zabraknie nam wyobraźni na drodze.

 

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267