Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania na drogach powiatu poddębickiego

28 maja 2018 roku poddębiccy funkcjonariusze przeprowadzą działania pn."Bezpieczne przejście dla pieszych" ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu, ponadto od 30 maja do 3 czerwca w ramach krajowych działań "Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018" policjanci będą sprawdzać stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dot. prędkości oraz stanu trzeźwości.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę!


Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach  zależy przede wszystkim od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego

Wsiadając za kierownicę jesteś odpowiedzialny za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Wybierając się w podróż zawsze musimy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli zaś takiej pewności nie mamy – nie warto ryzykować. Poczekajmy kilka godzin lub skorzystajmy z innego środka transportu. Zawsze też możemy podejść do najbliższej jednostki policji, gdzie funkcjonariusze zbadają nasz stan trzeźwości. Przypominamy, że w holu Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach do dyspozycji kierowców jest samoobsługowy alkomat z którego można korzystać całą dobę.