Informacje

Policyjne działania na drogach powiatu poddębickiego

28 maja 2018 roku poddębiccy funkcjonariusze przeprowadzą działania pn."Bezpieczne przejście dla pieszych" ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu, ponadto od 30 maja do 3 czerwca w ramach krajowych działań "Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018" policjanci będą sprawdzać stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dot. prędkości oraz stanu trzeźwości.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę!


Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach  zależy przede wszystkim od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego

Wsiadając za kierownicę jesteś odpowiedzialny za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Wybierając się w podróż zawsze musimy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli zaś takiej pewności nie mamy – nie warto ryzykować. Poczekajmy kilka godzin lub skorzystajmy z innego środka transportu. Zawsze też możemy podejść do najbliższej jednostki policji, gdzie funkcjonariusze zbadają nasz stan trzeźwości. Przypominamy, że w holu Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach do dyspozycji kierowców jest samoobsługowy alkomat z którego można korzystać całą dobę.