Kontrole autobusów i trzeźwości kierujących - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole autobusów i trzeźwości kierujących

Sezon na wycieczki właśnie się rozpoczął. Poddębiccy policjanci dbając o bezpieczeństwo podróżujących kontrolują autobusy oraz stan trzeźwości kierowców.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci z ruchu drogowego dokonają kontroli autokaru po wcześniejszym uzgodnieniu miejsca oraz terminu wyjazdu. Ustaleń takich należy dokonać telefonicznie w godz. od 8:00 do 15:30 pod nr tel.: 43 678-94-04 / 43 678 94 11   lub pisemnie na adres: Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach, ul. Targowa 22, 99-200 Poddębice.

Podobna procedura obowiązuje we wszystkich komendach miejskich i powiatowych woj. łódzkiego. Wystarczy wcześniej skontaktować się z jednostką Policji i zgłosić takie zapotrzebowanie.

Przypominamy, także iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, kierujący może w najbliższej komendzie zwrócić się o umożliwienie badania. Zanim wsiądziesz za kierownicę i ruszysz w podróż bądź trzeźwy i wypoczęty.

 

sierż. Sylwia Kaźmierczak. tel.695-406-267