Policyjna akcja „Alkohol i narkotyki” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”

9 lipca 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przeprowadzą działania mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego uczestników, którzy za kierownicę wsiedli po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierujących. Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki  te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu.

Jeżeli piłeś alkohol nigdy nie wsiadaj za kierownicę!

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara wysokiej grzywny, utrata prawa jazdy, a także kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zapamiętaj!

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, w każdej jednostce Policji możemy poddać się takiemu badaniu!

 

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267