Idziesz na grzyby - zabierz ze sobą telefon - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Idziesz na grzyby - zabierz ze sobą telefon

Policja apeluje, aby na grzyby wybierać się w towarzystwie innych osób, nie wchodzić do lasu tuż przed zapadnięciem zmroku, dokładnie zapamiętać miejsce zaparkowania samochodu i nazwę miejscowości. W razie zagubienia drogi, nie należy panikować i zachowywać się racjonalnie.

Jesień to sezon wysypu grzybów w lesie, zatem amatorów grzybobrania nie brakuje. Jest to także czas, gdy  nasilają się zgłoszenia dotyczące zaginięć osób. Najczęściej są to starsze osoby, które  straciły orientację w terenie i nie potrafią odnaleźć drogi powrotnej do domu. Sytuacja staje się niebezpieczna, kiedy osobę w lesie np.: wymagającą przyjmowania stałych lekarstw  zastaje zmrok,  stanowi to zagrożenie dla jej zdrowia. Dlatego policja zawsze wszczynana poszukiwania zaginionego. Do akcji angażowani są funkcjonariusze wszystkich komórek organizacyjnych policji oraz strażacy, aby jak najszybciej dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy.

Zapamiętaj...

Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do wyprawy, m.in.:  przeciwdeszczowa odzież, woda, posiłek, opatrunek oraz leki - w przypadku ich stałego przyjmowania.

Zaleca się, aby zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, który w razie potrzeby posłuży do wezwania pomocy.