Zdarzenie drogowe w Krępie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie drogowe w Krępie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego oraz rowerzysty do którego doszło 27 października 2018 roku na terenie gminy Poddębice. Kierowca jednośladu trafił do szpitala w Łodzi.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 27 października 2018 roku około godziny 19:30 w miejscowości Krępa na terenie gminy Poddębice doszło do wypadku drogowego.  Mężczyzna który poruszał się  rowerem po drodze W 478 został potrącony przez pojazd osobowy marki VW Polo. Kobieta kierująca pojazdem była trzeźwa. Rowerzysta przetransportowany śmigłowcem LPR trafił do szpitala w Łodzi. Policja wyjaśnia przyczyny tego zdarzenia.

Policja apeluje!

Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.Zachęcamy także do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów na terenie zabudowanym lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez pieszych oraz rowerzystów poruszających się po zmroku to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ.

 

st. sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267