Świeć przykładem … w szkole i na drodze - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Świeć przykładem … w szkole i na drodze

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach po raz kolejny spotkali się z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Pęczniewie i Brzegu. Wizyta miała na celu przypomnieć uczniom o bezpieczeństwie na drodze. Dzięki wspólnej inicjatywie poddębickiej policji, Urzędu Gminy w Pęczniewie oraz dyrekcji szkoły wszyscy uczestnicy prelekcji otrzymali elementy odblaskowe.

5 listopada 2018 roku w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Świeć przykładem” mundurowi z poddębickiej komendy podczas spotkania z dziećmi omówili zagadnienia  związane z noszeniem elementów odblaskowych, a także zaprezentowali prawidłowe zasady postępowania podczas przejścia na drugą stronę ulicy. Policjanci uświadamiali uczniów o konieczności stosowania się do podstawowych przepisów drogowych oraz  budowania  poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w scenkach tematycznych, dzięki którym utrwaliły sobie  prawidłowe zachowania na drodze oraz w szkole. Na zakończenie spotkania uczestnicy prelekcji otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Pęczniewie.

To już druga edycja wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie powiatu poddębickiego. Pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku dla uczniów SP w Zadzimiu, Dalikowie oraz w Pęczniewie. W okresie jesienno-zimowym spotkania tego typu będą odbywały się cyklicznie na terenie pozostałych placówek szkolnych.

st. sierż. Sylwia Kaźmierczak /tel:695-406-267/