Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

PAB 2018 policyjny Konkurs Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie

Za nami powiatowe eliminacje XIII konkursu "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Tegorocznymi zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie, którzy będą reprezentować nasz powiat podczas konkursu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki oraz życzymy dalszych sukcesów.

7 listopada 2018 roku w hali sportowej Gimnazjum w Poddębicach przy ul. Polnej, uczniowie drugich klas szkół podstawowych powiatu poddębickiego wzięli udział w eliminacjach powiatowych Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie.W zawodach udział wzięło 8 dwuosobowych drużyn składających się z chłopca i dziewczynki. Na początku uczniowie musieli rozwiązać test z wiedzy ogólnej dot. bezpieczeństwa, m.in.w domu, na ulicy czy w kontakcie z „nieznajomym”. Później do pokonania mieli tor przeszkód składający się m.in. z bieg wahadłowego, przewrotu w przód czy skoku przez skrzynie.  Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach oraz ratownicy medyczni „Falck”.

Tegoroczne zawody wygrała drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie. Drugie miejsce zajęli reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Domaniewie, a trzecie zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach.

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach insp. Krzysztofa Kotkowskiego oraz poddębickiego wicestarosty Piotra Bindera. Nagrody zostały ufundowane przez Łódzką Grupę Wojewódzką IPA, Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Burmistrza Poddębic. 
Teraz zwycięska drużyna pojedzie na  zawody finałowe które odbędą się w Łodzi.

st. sierż. Sylwia Kaźmierczak, 695-406-267