Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z dzielnicowym oraz Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta

Poddębiccy policjanci wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta zorganizowali spotkanie w bibliotece, aby wspólnie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i gminy Poddębice.

17 kwietnia 2019 roku w Bibliotece Miejskiej i Gminnej w Poddębicach mundurowi wspólnie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta połączyli siły, aby święta oraz długa majówka była bezpieczna dla wszystkich, od najmłodszych rowerzystów po aktywnych  seniorów. Dzielnicowy  w ramach akcji "Na Drodze - Patrz i Słuchaj" nie tylko omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekazał także uczestnikom spotkania założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa” oraz programu „Moja Komenda” i „Dzielnicowy bliżej nas”. Ponadto wyjaśnił na czym polegają metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy m.in.: oszustwo metodą na wnuczka oraz radzili jak uchronić się przed utratą pieniędzy. Podkreślał, że sprawcy wykorzystują bardzo często więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność osób starszych, by wyłudzić od nich posiadane oszczędności. Dlatego tak ważne jest, aby seniorzy byli czujni, uważni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni. Tylko taka postawa da im gwarancję tego, że nie staną się ofiarami osób nieuczciwych, oszustów czy złodziei.
Natomiast Powiatowy Rzecznik Konsumenta przestrzegał, aby w wirze przygotowań w świątecznym okresie stać się szczególnie czujnym w przypadku podejrzanych ofert. Pani Wioletta Świt-Pawlak omówiła na jakiej zasadzie działają obwoźni handlarze i jakie argumenty wykorzystują, aby przekonać klienta o atrakcyjności sprzedawanego towaru. Przybliżyła wszystkim zagadnienia dotyczące praw konsumenta i rozważnego podpisywania różnego rodzaju umów oraz możliwości odstąpienia od nich. Przytoczyła sytuacje w jakich konsument może się zwrócić o pomoc.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267