Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dobra pogoda (nie) sprzyja bezpieczeństwu na drodze?

Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. Fakt: jeden letni weekend, kilka niebezpiecznych zdarzeń drogowych na terenie powiatu poddębickiego. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

29 czerwca 2019 roku, około godz. 12:00 w miejscowości Sarnówek (gm. Dalików) kierujący pojazdem marki Fiat nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Audi, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z tym pojazdem.

29 czerwca 2019 roku, około godz. 18:30 w miejscowości Kuciny w rejonie skrzyżowania (gm. Dalików), kierujący pojazdem osobowym marki Audi nie zastosował się do znaku B-20 (STOP), w wyniku czego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Toyota, czym doprowadził do bocznego zderzenia pojazdów.

Tego samego dnia, około godz. 19:00 w miejscowości Porczyny (gm. Poddębice) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Kierujący jednośladem nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru wyprzedzania samochodu osobowego marki Ford, w wyniku czego stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w przód poprzedzającego go pojazdu marki Lexus.

30 czerwca 2019 roku, około godziny 12:00 w miejscowości Poddębice w rejonie  skrzyżowania ulicy Radosnej oraz ulicy Parzęczewskiej, kierująca pojazdem Renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Mercedes, w wyniku czego doprowadziła do bocznego zderzenia  pojazdów.

Tego samego dnia, około godz. 18:40 w miejscowości Krępa (gm. Poddębice) doszło do zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 473 oraz nr 478. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, na prostym odcinku drogi nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu marki Chrysler, czym doprowadził do tylnego zderzenia z pojazdem. Kierowca chryslera został przewieziony do szpitala w Poddębicach.

Przestrzegamy zatem, że im lepiej w pogodzie, tym gorzej na drodze. Powód?

Dobra pogoda i nawierzchnia błędnie „sugeruje” kierowcom możliwość jazdy z wyższą prędkością, podczas której niestety mamy mniej czasu na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.