Zdarzenie drogowe z udziałem maszyny rolniczej - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie drogowe z udziałem maszyny rolniczej

Poddębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w miejscowości Uniejów. Ciągnik rolniczy zderzył się z pojazdem osobowym. Policja apeluje o zachowanie uwagi podczas wykonywania prac polowych, szczególnie gdy w użyciu są maszyny rolnicze.

24 lipca 2019 roku około godz. 6:20 w Uniejowie na ulicy Targowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem maszyny rolniczej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z naczepą, nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru wymijania i zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem marki Audi. W pojeździe znajdowały się dwie osoby. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Kierującego samochodem osobowym przewieziono do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie potrzebowali pomocy medycznej. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Policjanci przypominają o zachowaniu zasad BHP podczas prac polowych. Wakacje to nie tylko czas wypoczynku. Dla rolników to czas wytężonej pracy. Na polach oraz drogach dojazdowych pojawia się więcej specjalistycznych maszyn rolniczych. Nie poruszają się szybko, lecz są bardzo niebezpieczne ze względu na dużą masę oraz specjalistyczne oprzyrządowanie. Pamiętajmy, aby nie dopuścić dzieci do przebywania w zasięgu pracy tych maszyn. Osoby dorosłe obsługujące ten sprzęt powinny być trzeźwe i postępować zgodnie z instrukcjami obsługi. Chwila nieuwagi może skończyć się tragedią.

  • Zielony ciągnik rolniczy z oberwaną oponą.
  • Srebrny pojazd osobowy marki Audi z wgniecionym lewym bokiem.