Kierowco zwolnij…kolejne zdarzenia drogowe - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco zwolnij…kolejne zdarzenia drogowe

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motocyklistki. Kobieta została przewieziona do szpitala.

15 października 2019 roku około godz. 18:10  w miejscowości Księża Wólka na drodze wojewódzkiej nr 478 (gm. Pęczniew) doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem osobowym podczas wyjazdu z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklistce. Jednoślad uderzył w samochód. Kobietę przewieziono do szpitala. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Tego samego dnia około godziny 18:40 w miejscowości Niemysłów (gm. Poddębice) doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, po czym samochód wywrócił się na bok. Kierowca z pasażerem nie wymagali pomocy medycznej. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

 

Policja apeluje!

Nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!

Pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami oraz zadbaj o stan oświetlenia w pojeździe.

Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność.

Nie wyprzedzaj na „trzeciego”.

Nie lekceważ znaku drogowego A-18b Uwaga dzikie zwierzęta – który ostrzega kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę jest większe niż w innych miejscach. 

 

 

  • wypadek z udziałem motocyklistki w miejscowości Księża Wólka na terenie gminy Pęczniew.