Informacje

Uderzył w drzewo, kierował pomimo orzeczonego zakazu

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego na DW 473. Kierujący audi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

4 października 2020 roku około godziny 10:00, na drodze wojewódzkiej 473 w miejscowości Dominikowice, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 50-letni kierujący pojazdem marki Audi A4, nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie skarpę rowu, uderzając lewym bokiem pojazdu w drzewo.  Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 50-latek prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badań. Jeżeli badanie krwi wykaże, że kierujący audi był pod wpływem alkoholu - odpowie za to przed sądem. Złamanie zakazu sądowego jest przestępstwem. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do orzeczonego zakazu podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

sierż. Beata Orłowska, tel: 695-406-267

  • Miejsce zdarzenia drogowego w Dominikowicach. Zielone audi A4 rozbite na drzewie. W tle karetka pogotowia i pracujący ratownicy.
    Zdarzenie drogowe w Dominikowicach. Kierujący pojazdem marki Audi A4 uderzył w drzewo.
  • Miejsce zdarzenia drogowego w Dominikowicach.  Wrak rozbitego zielonego audi A4. W tle wóz strażacki i karetka pogotowia oraz pracujący ratownicy
    Audi roztrzaskało się na drzewie. Zdarzenie drogowe w Dominikowicach, gm. Poddębice.
  • Miejsce zdarzenia drogowego w Dominikowicach. Wrak zielonego audi A4 rozbitego na drzewie.
    Zdarzenie drogowe w Dominikowicach. Kierujący pojazdem marki Audi A4 uderzył w drzewo.