Informacje

Nie zastosował się do znaku „STOP” - trafił do szpitala

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło na DK72 w miejscowości Niewiesz Kolonia w gminie Poddębice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Matiz, nie zastosował się do znaku „STOP”, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą, w wyniku czego doszło do zderzenia. Apelujemy o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

13 stycznia 2021 roku tuż po godzinie 13, w miejscowości Niewiesz Kolonia w gminie Poddębice, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 80-letni kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz, nie zastosował się do znaku „STOP” i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 21-latkowi, który kierował toyotą. W wyniku zderzenia matiz zepchnięty został ze swojego toru jazdy i wjechał do przydrożnego rowu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. 80-latek trafił do szpitala. Z uwagi na powstałe uszkodzenia, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Na miejscu zdarzenia drogowego pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Apelujemy o rozwagę za kierownicą i bezpieczne zachowania na drodze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem to również odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, wyobraźnia, rozsądek oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

  • Miejsce zdarzenia drogowego, po lewej stronie wóz strażacki, po prawej oznakowany radiowóz policyjny oraz karetka pogotowia ratunkowego, w tle pracujące służby ratownicze i rozbity samochód osobowy marki Daewoo Matiz, drzewa, śnieg i znaki drogowe.
  • Miejsce zdarzenia drogowego. Na zdjęciu widać rozbity samochód osobowy marki Daewoo Matiz oraz pojazd marki Toyota ZTR. Po prawej stronie wóz strażacki, oznakowany radiowóz policyjny, w tle pracujące służby ratownicze, inne pojazdy, budynki, drzewa, śnieg i znaki drogowe.