Rowerzyści z promilami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerzyści z promilami

W miniony weekend policjanci z Poddębic patrolujący teren powiatu zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.

Pierwszy z nich został zatrzymany 30 września o godzinie 16.35 w Dzierżawach. 49-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego kierował rowerem po drodze publicznej mając 0,96 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 2 października tuż po północy w Poddębicach na ulicy Narutowicza policjanci zatrzymali 22-latka, który kierując rowerem miał ponad 2 promile. O godzinie 9.30 w Turze „wpadł” 56-letni mieszkaniec powiatu, który miał 2,18 promila a po godzinie 10.00 w  Plewniku zatrzymano 46-latka, który miał 0,72 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

 

POLICJA APELUJE !

Nadchodząca  jesień, to pora kiedy dochodzi do większej ilość zdarzeń drogowych. Główne przyczyny tych zdarzeń to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, brawura, alkohol a także brak elementów odblaskowych przez pieszych.Kierującym pojazdami przypominamy, że niesprzyjająca aura jest główną przyczyną kolizji i wypadków drogowych. Niefrasobliwość, brak wyobraźni kierujących a także alkohol to potencjalne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Niestety także zbyt duża prędkość zwłaszcza, gdy na drogach jest ślisko, brawura oraz zbyt mała odległość  od poprzedzającego pojazdu może doprowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń. Pamiętajmy również o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, które mogą uratować życie. Każdy pieszy poruszający się po drogach po zmierzchu poza terenem zabudowanym powinien posiadać elementy odblaskowe dzięki którym będzie bardziej widoczny przez pozostałych użytkowników.

 

Oprac. /sporz:Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)