Przedszkolaki, bezpieczeństwo i odblaski. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki, bezpieczeństwo i odblaski.

Policjanci z poddębickiej komendy realizując programy prewencyjne odwiedzają przedszkolaków. Tematem spotkań jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci, a także codzienna służba mundurowych. Podczas spotkań rozdawane są najmłodszym odblaski, które pełnią ważną rolę w zwiększeniu bezpieczeństwa.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest bardzo ważna już od najmłodszych lat, dlatego policjanci z poddębickiej komendy odwiedzają dzieci w przedszkolach.
Ostatnio z najmłodszymi policjanci rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem. Jak postępować w przypadku ataku groźnego psa, co zrobić, gdy zaczepia nas obca osoba, gdzie bezpiecznie się bawić. Udzielali również wskazówek jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz uczyli dzieci zachowania się podczas grupowych pieszych wycieczek.  Ponadto maluchy mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki, kamizelka, "lizak" oraz czapka. Wszyscy z  zaciekawieniem słuchali tego, co policjanci opowiadali o swojej pracy.

W spotkaniach uczestniczyło około 150 przedszkolaków różnych grup wiekowych z Publicznego Przedszkola w Poddębicach, Niepublicznego „Tęczowego” Przedszkola w Poddębicach oraz z Przedszkola „Maluszek” w Kucinach .

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów zespołu do spraw nieletnich i patologii, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów.

Na koniec spotkań przedszkolaki otrzymały odblaski oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

 

Oprac./sporz.   mł. asp. Bożena Olejniczak tel. 695-406-267.

  • Pamiątkowe zdjęcie
  • pamiatkowe zdjęcie
  • Pamiatkowe zdjęcie