Pierwsza pomoc na wszelki wypadek - Profilaktyka społeczna - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Profilaktyka społeczna

Pierwsza pomoc na wszelki wypadek

Policjanci z Poddębic wraz z ratownikami medycznymi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Poddębicach, aby przeprowadzić warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uświadomić najmłodszych o istocie umiejętności, które ratują ludzkie życie.

5 marca 2018 roku dzięki współpracy z ratownikami medycznymi mundurowi z Poddębic zainicjowali działania, mające na celu uświadomienie dzieci jak ważną sprawą jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Prowadzący warsztaty szczegółowo omówili kolejność wykonywanych czynności przedmedycznych, które mogą  uratować ludzkie życie. Dodatkowo opisali procedurę wzywania pomocy przez dzieci oraz wymienili numery alarmowe. Odegrane scenki z udziałem najmłodszych zobrazowały potencjalne zdarzenia, które mogą przydarzyć się każdemu. Dzięki zdobytej wiedzy, uczniowie świetnie radzili sobie z udzielaniem pierwszej pomocy.

Podczas spotkania dzielnicowy omówił z dziećmi zasady poruszania się po drogach przez pieszych.   Policjant zachęcał do noszenia kamizelek oraz elementów odblaskowych, które pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji w rejonie dróg i ulic.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie. Zdobyte informacje zostały przez uczestników ocenione jako  niezwykle ważne i wiarygodne.

Oprac./sporz. p.o. oficer prasowy KPP w Poddębicach sierż. Sylwia Kaźmierczak (tel: 695-406-267)