Bezpieczeństwo przede wszystkim - Profilaktyka społeczna - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Profilaktyka społeczna

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Policjanci z KPP w Poddębicach spotkali się rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Domaniewie, aby przed wakacjami przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

16 maja 2018 roku poddębiccy stróże prawa uczestniczyli w ostatnim już przedwakacyjnym zebraniu rodziców w placówce szkolnej w Domaniewie. Jak podkreślił dyrektor szkoły – Sławomir Szczepaniak, takie cykliczne spotkania przypominają zapracowanym rodzicom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które w toku codziennych zajęć mogą zostać pominięte.
Podczas spotkania z policjantem zostały omówione najważniejsze kwestie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas spędzania czasu wolnego. Funkcjonariusz przekazał uczestnikom na co warto zwrócić uwagę,  co powinno zainteresować rodziców oraz jakie działania mogą podejmować w przypadku niepokojących sygnałów ze strony dziecka. Poruszono kilka kwestii dotyczących m.in. nawiązywania kontaktu z osobą obcą przez Internet, przekazywania informacji na temat miejsca zamieszkania, wstawiania zdjęć na portale społecznościowe, omówiono konsekwencje prawne spożywania alkoholu przez osoby niepełnoletnie oraz przyjmowania i spożywania drinków od nieznajomych. Ponadto kadrze pedagogicznej oraz rodzicom objaśniono sposób korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Dzielnicowy bliżej nas”.

 

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267