Uwaga! Mikołaj na drodze… - Profilaktyka społeczna - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Profilaktyka społeczna

Uwaga! Mikołaj na drodze…

W ramach akcji „Mikołaj na drodze”, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w dzień św. Mikołaja, rozdawali dzieciom odblaski.

6 grudnia 2019 roku poddębiccy policjanci wspólnie z św. Mikołajem, rozdawali odblaski dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Dalikowie, przy zmodernizowanym przez Starostwo Powiatowe w Poddębicach przejściu dla pieszych, które zostało dofinansowane z rządowego  "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka w latach 2018 - 2020"  koordynowanego przez Ministra MSWiA.

Policjanci rozdając upominki przypominali o bezpieczeństwie na drodze. Mówili, jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześniej zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza. Noszenie elementów odblaskowych przez pieszych powinno stać się nawykiem, nie tylko dla najmłodszych. Dzieci obdarowane odblaskami zapewniały, że będą je nosić i „świecić przykładem” wśród swoich kolegów. Odblaski zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poddębicach.

st. post. Beata Orłowska,  tel. 695-406-267