Profilaktyka społeczna

Promocja zawodu policjanta połączona z zimową akcją profilaktyczną

Zostań jednym z nas…pod takim hasłem poddębiccy funkcjonariusze promowali swój zawód na terenie obiektu termalnego w Uniejowie. Jednocześnie, podczas policyjnych działań, mundurowi przeprowadzili akcję profilaktyczną „Bezpieczne Ferie 2020”, przypominając o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw.

Młodzież, rodziny z dziećmi oraz seniorzy, którzy 15 stycznia 2020 roku postanowili aktywnie spędzić swój czas na termach w Uniejowie, zostali mile zaskoczeni działaniami profilaktycznymi policjantów z Poddębic. Pomimo że funkcjonariusze cały rok dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz wczasowiczów, to jednak okres ferii zimowych jest szczególny ze względu na wolny czas dzieci i młodzieży. Aby trafić do szerokiego grona odbiorców, policjanci właśnie dzisiaj podjęli tematykę  zimowego bezpieczeństwa oraz naboru do Policji - w miejscu gdzie skupia się duża liczba odwiedzających uniejowskie atrakcje.

Najmłodsi dowiedzieli się o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, konkursie plastyczno-fotograficznym, otrzymali elementy odblaskowe, które obiecali nosić w widocznym miejscu podczas drogi do szkoły, do domu czy na spacerze. Ponadto mundurowi prezentowali liczne materiały profilaktyczne w postaci broszur, naklejek i ulotek, wykorzystywane na co dzień przez profilaktyków.

Zainteresowanych policyjną tematyką także nie brakowało. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji o naborze do Policji oraz specyfice pracy w tej formacji, miała również okazję porozmawiać ze specjalistami na temat procedury  rekrutacyjnej do służby.

Każdy kto podszedł do stoiska znalazł coś interesującego dla siebie. Dzielnicowi, których nie mogło zabraknąć podczas działań, z zaangażowaniem wyjaśniali seniorom  założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
Kolejne działania policjantów na terenie Uniejowa, odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych.

 

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267

  • młodzież zainteresowana pracą w policji
  • dzieci otrzymują ulotki
  • dzielnicowi rozmawiają z seniorem, policjantka wręcza dziecku odblask. Termy Uniejów.
  • dzieci wybierają sobie ulotki oraz lizaki z policyjnego stoiska
  • gadżety promocyjne
  • policjantka promująca zawód policjanta