Policjanci czytają bajki dzieciom - Profilaktyka społeczna - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Profilaktyka społeczna

Policjanci czytają bajki dzieciom

Dzisiaj o 9:00, przedszkolaków z Poddębic odwiedzili wyjątkowi goście. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w ramach akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, czytali dzieciom bajki.

29 września 2020 roku w ramach akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, funkcjonariusze z poddębickiej komendy, przeczytali dzieciom bajki „Kim chcę zostać? Policjant”, „Czesio”, „Łatwowierna zeberka Vikusia”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie czytania, jako mądrego sposobu na spędzanie wolnego czasu z najmłodszymi, a tym samym inwestowania w ich rozwój. Głośne czytanie uruchamia wyobraźnię malucha. Rozmawiając o bohaterach książeczek, policjantka i pedagog uczyły asertywnych zachowań i właściwych reakcji na czynione drugiemu zło. Poprzez głośne czytanie starannie dobranych, wartościowych książek podnosimy ogólny poziom kultury i wiedzy dziecka. Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!

Policjanci nie tylko zaprezentowali treść bajek, przypomnieli także dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. W ramach działań informacyjnych „Bezpieczna droga do szkoły i domu” i „Świeć Przykładem – bądź widoczny!”, policjantka  przypomniała dzieciom o prawidłowym poruszaniu się w rejonie drogi, obowiązkowym posiadaniu elementów odblaskowych oraz korzystaniu z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Omówiła także jak się zachować oraz kogo powiadomić w przypadku niebezpiecznych sytuacji. Dzieci  z uśmiechem brały czynny udział w pogadance, w nagrodę otrzymały odblask, który obiecały nosić. Policjanci przeprowadzili także rozmowę z pedagogami na temat zagrożeń związanych z COVID-19.

  • Policjantka czyta dzieciom bajkę
  • Policjanci czytają dzieciom bajki
    Policjanci czytają dzieciom bajki
  • Dzieci prezentują otrzymane od funkcjonariuszy KPP w Poddębicach odblaski