Działania na drodze „Trzeźwy autobus” - RUCH DROGOWY - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

RUCH DROGOWY

Działania na drodze „Trzeźwy autobus”

23 kwietnia 2018 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach na drogach powiatu przeprowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą kontrolować stan trzeźwości kierujących autobusami. Nie zwalnia to jednak innych uczestników ruchu drogowego z odpowiedzialności przestrzegania przepisów.

Wiosenna aura sprzyja podróżom, dlatego policjanci szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierujących autobusami szkolnymi oraz wycieczkowymi przewożącymi dzieci oraz młodzież. Podczas działań mundurowi sprawdzają także czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów ruchu drogowego oraz czy stan techniczny pojazdu pozwala na jego użytkowanie. Dyscyplinowanie kierujących do przestrzegania przepisów ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 

Kierowco pamiętaj!

Wsiadając za kierownicę jesteś odpowiedzialny za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Wybierając się w podróż zawsze musimy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli zaś takiej pewności nie mamy – nie warto ryzykować. Poczekajmy kilka godzin lub skorzystajmy z innego środka transportu. Zawsze też możemy podejść do najbliższej jednostki policji, gdzie funkcjonariusze zbadają nasz stan trzeźwości. Przypominamy, że w holu Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach do dyspozycji kierowców jest samoobsługowy alkomat z którego można korzystać całą dobę.