Twój świadomy wybór…praca w mundurze - Galerie zdjęć - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Galerie zdjęć

Twój świadomy wybór…praca w mundurze

Promocja zawodu policjanta połączona z zimową akcją profilaktyczną

Zostań jednym z nas…pod takim hasłem poddębiccy funkcjonariusze promowali swój zawód na terenie obiektu termalnego w Uniejowie. Jednocześnie, podczas policyjnych działań, mundurowi przeprowadzili akcję profilaktyczną „Bezpieczne Ferie 2020”, przypominając o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw.

Młodzież, rodziny z dziećmi oraz seniorzy, którzy 15 stycznia 2020 roku postanowili aktywnie spędzić swój czas na termach w Uniejowie, zostali mile zaskoczeni działaniami profilaktycznymi policjantów z Poddębic. Pomimo że funkcjonariusze cały rok dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz wczasowiczów, to jednak okres ferii zimowych jest szczególny ze względu na wolny czas dzieci i młodzieży. Aby trafić do szerokiego grona odbiorców, policjanci właśnie dzisiaj podjęli tematykę  zimowego bezpieczeństwa oraz naboru do Policji - w miejscu gdzie skupia się duża liczba odwiedzających uniejowskie atrakcje.

Najmłodsi dowiedzieli się o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, konkursie plastyczno-fotograficznym, otrzymali elementy odblaskowe, które obiecali nosić w widocznym miejscu podczas drogi do szkoły, do domu czy na spacerze. Ponadto mundurowi prezentowali liczne materiały profilaktyczne w postaci broszur, naklejek i ulotek, wykorzystywane na co dzień przez profilaktyków.

Zainteresowanych policyjną tematyką także nie brakowało. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji o naborze do Policji oraz specyfice pracy w tej formacji, miała również okazję porozmawiać ze specjalistami na temat procedury  rekrutacyjnej do służby.

Każdy kto podszedł do stoiska znalazł coś interesującego dla siebie. Dzielnicowi, których nie mogło zabraknąć podczas działań, z zaangażowaniem wyjaśniali seniorom  założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
Kolejne działania policjantów na terenie Uniejowa, odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych.

 

Młodzież poznała tragiczne losy funkcjonariuszy Policji Państwowej

Jarosław Olbrychowski, Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939r.” w Łodzi i jednocześnie wnuk Edwarda Olbrychowskiego, ofiary zbrodni katyńskiej wraz z Józefem Kuczka, poprowadzili dla uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach, niecodzienną lekcję historii.

Jarosław Olbrychowski na bazie prezentacji multimedialnej zawierającej często unikatowe, pamiątkowe zdjęcia opowiadał jak wyglądała służba policjantów w okresie Polski międzywojennej. Lekcja poświęcona była wydarzeniom sprzed 78 lat, podczas których Sowieci dokonali skrytobójczego mordu m.in. na funkcjonariuszach Policji Państwowej II RP. Przedstawione fakty, zdjęcia oraz osobiste publikacje były dla młodzieży lekcją pamięci o ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Jarosław Olbrychowski mówił o losach funkcjonariuszy Policji Państwowej, którzy w wagonach bydlęcych transportowani byli do obozów specjalnych NKWD na terenie Ostaszkowa, Kalinina, Starobielska. Na przełomie 1939 roku i 1940 jeńcy tych obozów, przetrzymywani byli w nieludzkich warunkach, m. in. w obozie w Ostaszkowie. Stamtąd trafiali do obozu w Kalininie, gdzie strzałem w tył głowy, wykonywano na nich egzekucję. Potem przewożono ich ciała do miejscowości Miednoje, gdzie grzebano ich w dołach śmierci. Ponad 8 tysięcy funkcjonariuszy PP zgładzonych zostało strzałem w tył głowy przez sowieckich oprawców z NKWD.

Prezes stowarzyszenia wskazywał, że pomimo upływu czasu, najwyższe wartości pozostają dla funkcjonariuszy niezmienne. Dlatego też zawód policjanta zawsze powinien być odbierany jako odpowiedzialna, ale jednocześnie zaszczytna służba na rzecz społeczeństwa. Przybliżył również młodzieży sylwetkę pułkownika Janusza Zygmunta Jagryma Maleszewskiego, komendanta Policji II RP w latach 1926-1935, obecnie patrona policjantów garnizonu łódzkiego.

Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach, insp. Krzysztof Kotkowski, opowiedział licealistom o służbie w Policji. Młodzież dowiedziała się jak można podjąć pracę w policji, o atrakcyjności zawodu, a także o osobistych doświadczeniach Komendanta. Omówiony został również proces rekrutacji, młodzi ludzie zostali poinformowani na temat wymogów jakie musi spełnić kandydat na policjanta. Na koniec spotkania nie zabrakło pytań na temat służby w Policji.

 

Dzień otwarty w KPP w Poddębicach

Służyć i chronić – obowiązek i przywilej, pod tym hasłem uczniowie klas IV Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach, zwiedzali mury Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. 21 listopada 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, odbył się dzień otwarty, którym głównym założeniem było zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji. Podczas spotkań z młodzieżą funkcjonariusze opowiadali o codziennej służbie, możliwościach rozwoju zawodowego oraz zasadach rekrutacji, a także satysfakcji, jaką daje możliwość niesienia pomocy innym.

W trakcie dnia otwartego odwiedzający, z zainteresowaniem zwiedzali budynek policyjnej jednostki, m.in.: niebieski pokój przesłuchań, siłownię, strzelnicę oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Około 60 młodych ludzi mogło zapoznać się z pracą policjantów. Korzystając z okazji, że uczestnikami spotkania byli uczniowie szkoły średniej, zachęcaliśmy do wstąpienia w szeregi policji. Do tego tematu szeroko odniósł się pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia poddębickiej komendy. Przedstawił warunki, jakie musi spełnić kandydat do służby, wskazał dokumenty, jakie należy złożyć. Omówił również etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz gdzie można znaleźć informacje na temat rekrutacji. Uczniom  rozdano informatory dla kandydatów do służby w policji. Spotkanie było też świetną okazją do tego, aby mundurowi podzielili się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami zawodowymi.

 

Dożynkowy piknik w policyjnej asyście

„Zostań jednym z nas” tak brzmiało hasło przewodnie poddębickich funkcjonariuszy uczestniczących w dożynkowych uroczystościach w Wartkowicach. Promocja zawodu policjanta oraz wspólne świętowanie 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej cieszyły się zainteresowaniem uczestników powiatowej imprezy.

„Zostań jednym z nas” tak brzmiało hasło przewodnie poddębickich funkcjonariuszy uczestniczących w dożynkowych uroczystościach w Wartkowicach. Promocja zawodu policjanta oraz wspólne świętowanie 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej cieszyły się zainteresowaniem uczestników powiatowej imprezy.

8 września 2019 roku festiwal folklorystyczny powiatu poddębickiego, który odbył się na terenie boiska  w Wartkowicach zgromadził w jednym miejscu  wiele różnych instytucji, lokalnych organizacji, przedsiębiorców oraz zwolenników regionalnych przysmaków. Tradycyjne korowody, występy zespołów, konkursy, zabawy, kolorowe stoiska z rękodziełami przyciągnęły tłumy zainteresowanych.
Pod niebieskim namiotem także nie brakowało osób, które z zaciekawieniem wysłuchały informacji o naborze do Policji oraz specyfice pracy w tej formacji. Najmłodsi zapoznali się z zasadami poruszania się po drodze, profilaktyką uzależnień oraz prawidłowymi zachowaniami wobec nieznajomych. Mundurowi rozdawali odblaskowe opaski przypominając  o bezpieczeństwie osób poruszających się po zmierzchu, dodatkowo wręczali naklejki z logo 100. Rocznicy powstaniaj Policji Państwowej.
Każdy uczestnik miał możliwość poznać dzielnicowego, który z zaangażowaniem wyjaśniał założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
Liczba odwiedzających policyjne stanowisko podczas VIII Dożynek Powiatu Poddębickiego, świadczy  o zainteresowaniu pracą w mundurze oraz szeroko pojętą profilaktyką społeczną.

 

Tajniki pracy w policji podczas plenerowych imprez

Policjanci z Poddębic promują swój zawód przy okazji gminnych oraz powiatowych imprez w plenerze. Piękna pogoda oraz sierpniowe weekendy sprawiają iż tłumy ludzi odwiedzają policyjne stoiska. Za nami rodzinny powiatowy piknik w Poddębicach oraz dożynki w Dalikowie, Pęczniewie i Zygrach. Przed nami spotkanie 8 września br. w Wartkowicach.

Czy już wiesz kim chcesz zostać w przyszłości, a może zastanawiasz sie czy praca w Policji jest właśnie dla Ciebie. Takie wątpliwości uczestników plenerowych imprez na terenie powiatu poddębickiego rozwiewali mundurowi.
Policjant to zawód dla osób odpornych na stres, wysportowanych, ambitnych, chcących się realizować i rozwijać. To zawód dla ludzi z pasją i chętnych do niesienia pomocy i służby dla społeczeństwa.
Kadrowcy wspólnie z funkcjonariuszami przedstawili chętnym do służby w Policji,  wymogi jakie musi spełnić kandydat na policjanta, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego.
Zainteresowanych nie brakowało.

http://lodzka.policja.gov.pl/el6/sluzb/dobor-do-sluzby-w-polic/811,Rekrutacja.html

 

Wakacyjna promocja zawodu policjanta w Uniejowie

Piękna pogoda, wodne atrakcje , tłumy ludzi i …policjanci. Już po raz trzeci poddębiccy oraz łódzcy funkcjonariusze połączyli siły aby promować swój zawód oraz dzielić się z najmłodszymi wiedzą o bezpiecznym, letnim wypoczynku.

To już kolejne wspólne działania mundurowych na terenie obiektu termalnego w Uniejowie, tym razem odbyły się w letnim plenerze w piątkowe południe, 16 sierpnia 2019 roku. Lokalizacja policyjnego namiotu zachęcała aby osoby wypoczywające w tym rejonie udały się właśnie w jego kierunku. Rodzice, młodzież, dzieci oraz seniorzy - na niebieskim stoisku każdy znalazł coś dla siebie.
W spotkaniu z gośćmi uniejowskich term uczestniczyli policjanci z Zespołów Kadr i Szkolenia z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach  oraz Komendy Miejskiej Policji w Łodzi,  którzy informowali młodzież i dorosłych o  możliwości podjęcia służby w Policji oraz zasadach doboru. Podkreślali, że specyfika zawodu wymaga  odpowiedzialności, wytrwałości oraz gotowości na różnorakie wyzwania. Funkcjonariusze obdarowali dzieci i młodzież elementami odblaskowymi i upominkami, natomiast seniorzy mieli możliwość poznać dzielnicowego  oraz porozmawiać  o założeniach aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz „Moja Komenda”. Policjant pierwszego kontaktu informował także o metodzie oszustwa na wnuczka oraz akcji „Seniorze nie daj się oszukać”.
Długi weekend, słoneczna  pogoda i zbliżający się koniec wakacji sprawił, że tłumy ludzi odwiedziły uniejowskie termy oraz policyjne stoisko promujące zawód policjanta.  Poziom zadowolenia gości niebieskiego namiotu,  mundurowi "mierzyli" uśmiechem i dobrym humorem  wczasowiczów, a tych nie zabrakło przez cały dzień.
 

Piknik mundurowy nad Jeziorskiem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wspólnie z Urzędem Gminy w Pęczniewie zorganizowali piknik dla dzieci i młodzieży na rzecz bezpieczeństwa podczas wakacji. Strażacy, ratownicy medyczni, policjanci a także grupa miłośników jednośladów zapewniła moc atrakcji wszystkim uczestnikom letniej imprezy.

7 czerwca 2019 roku nad Jeziorskiem w Pęczniewie odbyły się działania profilaktyczne pod hasłem „Piknik Mundurowy – Bezpieczne Wakacje 2019”. Tego upalnego dnia  dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pęczniewie, a także  okoliczni mieszkańcy mieli okazję poznać tajniki pracy służb mundurowych z terenu powiatu. Poddębiccy policjanci zaprezentowali pokaz posłuszeństwa psa służbowego Xambo oraz przeprowadzili prelekcję na temat  zasad bezpieczeństwa o których warto pamiętać podczas wakacji. Pod niebieskim namiotem można było także zasięgnąć informacji o rekrutacji do służby, gdzie przedstawiciele Zespołu Kard i Szkolenia odpowiadali na wszystkie pytania związane z naborem do Policji. Dodatkowo odbył się tam finał konkursu plastycznego pn.: ”Moje Bezpieczne Wakacje”. Uczniowie z  SP w Pęczniewie oraz Brzegu wygrali atrakcyjne nagrody, które osobiście wręczył  Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach. Każdy kto podszedł do policyjnego stoiska, nie odszedł z pustymi rękami. Słodycze, balony oraz elementy odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy w Pęczniewie cieszyły się nieustannym zainteresowaniem najmłodszych. Młodzież z podstawówki miała okazję przećwiczyć algorytm udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem Zespołu Pogotowia Ratunkowego z PCZ w Poddębicach. Natomiast funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach prezentowali sprzęt służbowy oraz przypominali o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Uczniowie na chwilę mogli wcielić  się w rolę strażaka i sprawdzić ile wysiłku trzeba włożyć, aby ugasić prowizoryczny pożar. Zainteresowani mieli możliwość wejść do pojazdów służbowych oraz zapoznać się z zadaniami poszczególnych służb. Dla miłośników jednośladów także nie zabrakło atrakcji. 140 osobowa grupa motocyklistów ORM-ot zrzeszająca mundurowych oraz osoby związane z mundurem z całej Polski tym razem przyjechała do Pęczniewa. Niekończąca się kolumna motocykli przemieszczająca się drogami powiatu poddębickiego wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród uczestników. Rajd  jak co roku  miał cel charytatywny na rzecz pomocy chorym dzieciom. Tym razem motocykliści pomagali małej Liliance - córce funkcjonariusza Służby Więziennej Zakładu Karnego w Herbach. Organizatorzy Odlotowego Rajdu Motocyklowego na zakończenie pikniku podziękowali wszystkim za miłe przyjęcie tak licznej grupy na terenie gminy Pęczniew. Najmłodsi w ramach podziękowań otrzymali drobne upominki oraz słodycze i tym miłym akcentem zakończono działania profilaktyczne nad Jeziorskiem.

 

Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach z wizytą u maturzystów

25 marca oraz 3 kwietnia 2019 roku w ramach promocji zawodu policjanta Komendant z poddębickiej jednostki osobiście spotkał się z młodzieżą, która w najbliższych miesiącach stanie przed ważną decyzją: praca czy studia. Insp. Krzysztof Kotkowski jednak uspokoił maturzystów, informując że praca w Policji nie wyklucza dalszej nauki.

Mundurowi odwiedzają uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach oraz Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach nie tylko podczas prelekcji oraz organizacji wspólnych konkursów, tym razem spotkanie przeprowadził Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach oraz przedstawiciele Zespołu Kadr i Szkolenia.
Młodzież z  3 klas liceum oraz 4 klas o profilu Technik Informatyk, Technik Ekonomista oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych miała okazję wysłuchać informacji o specyfice pracy w Policji.
To zawód dla osób odpornych na stres, wysportowanych, ambitnych, chcących się realizować i rozwijać. To zawód dla ludzi z pasją i chętnych do niesienia pomocy i służby dla społeczeństwa – zachęcał Komendant.
Kadrowcy przedstawili chętnym do służby w Policji, jakie wymogi musi spełnić kandydat na policjanta, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego. Już w kwietniu odbędzie się  kolejne spotkanie z maturzystami, tym razem w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach.

 

Wizyta dzieci w poddębickiej komendzie oraz zakończenie praktyk przez uczniów ZSRCKU w Wojsławicach

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Świnicach Warckich to doskonała okazja do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Policjanci oprowadzili gości po najciekawszych pomieszczeniach w jednostce oraz zaprezentowali pokaz posłuszeństwa psa służbowego Xambo. Ponadto mundurowi w Pierwszy Dzień Wiosny wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, Nadleśnictwa w Poddębicach oraz praktykantami z ZSRCKU w Wojsławicach odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bałdrzychowie.

20 marca 2019 roku poddębicką komendę odwiedziły dzieci z powiatu łęczyckiego. Czwartoklasiści ze Świnic Warckich z zainteresowaniem zwiedzali budynek policyjnej jednostki m.in.: niebieski pokój przesłuchań, siłownię oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Jednak to policyjny pies służbowy wzbudził wśród naszych gości największe emocje. Xambo pod nadzorem przewodnika wykonywał skomplikowane polecenia, dzieci w zupełnej ciszy z podziwem obejrzały cały pokaz posłuszeństwa, domagając się więcej. Na zakończenie spotkania mundurowi przeprowadzili prelekcję, przypominając o zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, zabawy oraz kontaktu z osobą obcą.

21 marca 2019 r w Szkole Podstawowej w Bałdrzychowie funkcjonariusze z KPP w Poddębicach wspólnie z innymi przedstawicielami służb mundurowych z terenu powiatu, prezentowali specyfikę swojej pracy. Strażak PSP, policjant oraz leśniczy omawiał sytuacje, w których należy powiadomić odpowiednie służby w przypadku różnych zdarzeń. Dzieci doskonale orientowały się, kogo powiadomić w przypadku pożaru lub kradzieży oraz jak zadbać o przyrodę. W działania mundurowych aktywnie włączyli się  uczniowie ZSRCKU w Wojsławicach, którzy nie tylko dbali o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników spotkania, również prowadzili część prelekcji dla dzieci. Praktykanci na mocy porozumienia zawartego przez  Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach oraz Dyrektora ZSRCKU w Wojsławicach przez dwa tygodnie uczestniczyli w działaniach profilaktycznych na terenie powiatu poddębickiego, ponadto w ramach promocji zawodu policjanta młodzież miała okazję poznać tajniki pracy w mundurze oraz wymogi i kryteria niezbędne do wstąpienia w policyjne szeregi.

 

Poddębiccy uczniowie szkół średnich walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi na etapie powiatowym

Na terenie powiatu poddębickiego po raz drugi rozegrały się powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych rywalizowała o pierwsze miejsce i udział w eliminacjach wojewódzkich.

14 marca 2019 roku na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przeprowadzili powiatowe eliminacje konkursu pod patronatem Starostwa Powiatowego Policji w Poddębicach.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała 3-osobowa Komisja, tj.: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach – mł. insp. Jarosław Zieliński,  dzielnicowy -  asp.szt. Grzegorz Śmiechowski (sędzia) oraz dyrektor LO w Poddębicach – Pan Jarosław Terlecki. Cel konkursu to popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego, przybliżenie zawodnikom procedury rekrutacji do pracy w mundurze oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej.

Cztery drużyny, po dwie z każdej ze szkół średnich w pierwszej kolejności przystąpiły do rozwiązania testu wiedzy, który składał się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Następnie zawodnicy zaprezentowali praktyczne umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód. Po zakończonych zmaganiach Komisja dokonała podliczenia zebranych przez drużyny punktów i podała oficjalne wyniki.

 I miejsce - zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach

 II miejsce - drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach

III miejsce - przypadło drugiej drużynie z Liceum Ogólnokształcącego

IV miejsce - zajęli zawodnicy drugiej drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Drużyny, które po zaciętej rywalizacji stanęły na podium otrzymały okolicznościowe puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Bank Spółdzielczy w Poddębicach. Nie zabrakło również gratulacji oraz pamiątkowych zdjęć.

Teraz zwycięska drużyna będzie walczyć podczas eliminacji wojewódzkich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Wszystkim osobom uczestniczącym w konkursie, kibicom oraz współorganizatorom oraz Gospodarzom obiektu na którym odbył się turniej, serdecznie dziękujemy.

 

Halowy Turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach

W sobotę 9 marca 2019 roku na hali Szkoły Podstawowej w Uniejowie odbyła się kolejna edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach. W ramach promocji zawodu policjanta po raz pierwszy w rozgrywkach udział wzięła drużyna z Wojsławic, składająca się z uczniów uczęszczających do klasy o profilu policyjnym.

W tegorocznym turnieju wzięło udział 6 drużyn. Imprezę otworzył insp. Krzysztof Kotkowski – Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach,który przywitał zawodników i życzył im powodzenia w rozgrywkach.
Zawodnicy reprezentowali KPP w Poddębicach, KWP w Łodzi, OPP w Łodzi, Miasto i Gmina Uniejów, LBC Warta oraz po raz pierwszy - młodzieżowa drużyna z ZSRCKU w Wojsławicach.
Po zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się zawodnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy zdobyli pierwsze miejsce. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna reprezentująca Urząd Miasta w Uniejowie, trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z OPP w Łodzi.
Najlepszym bramkarzem został Maciej Kruz z KWP w Łodzi,  Najlepszym zawodnikiem Turnieju okazał się Kamil Zych z UM w Uniejowie, królem strzelców został Michał Rosiak z KWP w Łodzi. Zwycięzcom Turnieju puchary wręczył insp. Krzysztof Kotkowski oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi - mł. insp. Tomasz Olczyk. Współorganizatorem Turnieju była  Łódzka Grupa Wojewódzka IPA.
Zawody rozegrano z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej oraz propagowaniu sportu wśród mundurowych. Ponadto, impreza była okazją do wymiany doświadczeń, wzajemnej integracji oraz promocji zawodu policjanta wśród młodych ludzi.

 

Treningi na policyjnej siłowni

W ramach promocji zawodu policjanta dzielnicowy z Poddębic dla młodzieży zainteresowanej pracąw mundurze zorganizował ćwiczenia z instruktorami Karate Combat. Ten nowoczesny system walki w najbardziej efektywny sposób wykorzystuje ludzkie ciało do samoobrony. Przyszli kandydaci  korzystali z rad trenera oraz testowali swoją sprawność fizyczną.

20 lutego 2018 roku na terenie poddębickiej jednostki młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach ćwiczyli wspólnie z policyjnym instruktorem techniki/ taktyki interwencji oraz trenerem  Karate Combat.  Techniki walki wręcz występujące w Combat Ju-Jitsu, Jiu-Jitsu (dźwignie, dźwignie transportowe, podcięcia, obrona przed nożem, pistoletem, pałką, itp.) pozwalają na skuteczna samoobronę oraz obezwładnienie przeciwnika. Taka forma aktywności cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodzieży. Kolejne treningi na terenie jednostki odbędą się już w marcu.

 

Promocja zawodu policjanta w Uniejowie. Kolejne wspólne działania policjantów z KPP w Poddębicach oraz KMP w Łodzi

To już druga wspólna wizyta policjantów w Uniejowie. Działania ukierunkowane na dobór do służby w Policji oraz bezpieczeństwo wypoczywających podczas ferii przyciągnęły jeszcze więcej osób zainteresowanych.

Pierwsza wizyta mundurowych  na terenie obiektu termalnego w Uniejowie odbyła 13 lutego 2019 roku. Funkcjonariusze z Kotem Prewencjuszem na czele przypominali wszystkim zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, a zainteresowanym pracą w Policji wyjaśniali procedurę doboru do formacji.

I tym razem,  20 lutego br. policyjny punkt informacyjny spotkał się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Mundurowi nie zawiedli gości uniejowskich term, osoby w każdym wieku mogły znaleźć coś dla siebie.
Dzieci z zaciekawieniem podchodziły do stoiska, a funkcjonariusze zadbali o to, aby żadne z nich nie odeszło z pustymi rękami. Najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe oraz słodkie upominki.
Przedstawiciele Zespołu Kadr i Szkolenia z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach oraz Komendy Miejskiej w Łodzi wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Uniejowie z zaangażowaniem  zachęcali dorosłych do służby w szeregach policji, omawiając tajniki pracy w mundurze.
Ponadto korzystając z okazji, policjanci udzielali informacji o szczegółach i założeniach akcji informacyjnej „Seniorze nie daj się oszukać” oraz aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Na zakończenie tej niecodziennej wizyty w Uniejowie, wszyscy słuchacze otrzymali od mundurowych tematyczne ulotki.

 

Kot Prewencjusz i poddębiccy oraz łódzcy policjanci z pracowitą wizytą w Uniejowie

Poddębiccy i łódzcy policjanci połączyli siły dla bezpieczeństwa najmłodszych i promocji policyjnego zawodu. Wspólne działania profilaktyczno-informacyjne przeprowadzili na terenie obiektu termalnego w Uniejowie.

Nieskrywanym zaskoczeniem dla odwiedzających 13 lutego 2019 roku uniejowskie termy była liczna obecność policjantów na terenie obiektu. Funkcjonariusze z  Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Łodzi dzielili się z najmłodszymi wiedzą o bezpiecznych zachowaniach, zwłaszcza podczas zimowego wypoczynku, a siłę profilaktycznego przekazu wzmacniał Kot Prewencjusz – maskotka łódzkiej policji, wyjaśniający najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas dwutygodniowej przerwy od zajęć szkolnych oraz zapraszający do udziału w z konkursie plastycznym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… na stoku”. Policjanci obdarowali dzieci i młodzież elementami odblaskowymi i upominkami.           
W spotkaniu z gośćmi uniejowskich term uczestniczyli także policjanci z zespołów kadr i szkolenia z obu jednostek,  którzy informowali młodzież i dorosłych o  możliwości podjęcia służby w Policji oraz zasadach doboru. Podkreślali, że specyfika zawodu wymaga  odpowiedzialności, wytrwałości oraz gotowości na różnorakie wyzwania.
W akcji informacyjnej uczestniczył także kierownik Rewiru Dzielnicowych, omawiający z zainteresowanymi założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz „Moja Komenda”. Informował także o metodzie oszustwa na wnuczka oraz akcji „Seniorze nie daj się oszukać”. Zainteresowani otrzymywali tematyczne ulotki.
Policjanci z Poddębic i Łodzi zapowiedzieli przeprowadzenie kolejnych wspólnych działań profilaktycznych.

 

Kolejne porozumienie KPP w Poddębicach z ZSRCKU w Wojsławicach

Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach wspólnie z Dyrektorem Zespołu Szkół - Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach podpisali kolejne porozumienie. Uczniowie klas o profilu policyjnym będą odbywać praktyki w poddębickiej komendzie, promując tym samym pozytywny wizerunek Policji jak również właściwe postawy obywatelskie i społeczne wśród młodzieży szkolnej.

5 lutego 2019 roku Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach - insp. Krzysztof Kotkowski w obecności koordynatora Pani Anny Majchrzak po raz kolejny nawiązał współpracę z Dyrektorem ZSRCKU w Wojsławicach - Ireneuszem Stasiakiem. Uczniowie klas o profilu policyjnym będą odbywać praktyki w poddębickiej komendzie od marca br. W  tym  czasie zapoznają się z pracą w Zespole ds. Nieletnich i Patologii oraz Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Praktykanci wezmą również udział w spotkaniach profilaktycznych, a także w cyklicznych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu poddębickiego. W ramach promocji zawodu policjanta, młodzież będzie miała okazję poznać tajniki pracy w mundurze oraz wymogi i kryteria niezbędne do wstąpienia w policyjne szeregi.

 

Promocja zawodu policjanta z lekcją odpowiedzialnego zachowania

Policjanci z Poddębic przeprowadzili spotkanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Podczas prelekcji omawiano specyfikę pracy w mundurze oraz przypomniano zasady odpowiedzialnego zachowania w szkole i w domu.

4 stycznia 2019 roku mundurowi w trakcie spotkania z uczniami przekazywali informacje dotyczące zasad wstąpienia w szeregi Policji. Młodzież mogła dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy dotyczących specyfiki pracy oraz zapoznała się z wyposażeniem jakie znajduje się w codziennej służbie. Dodatkowo uczniowie podczas pogadanki usłyszeli o odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Wspólnie z funkcjonariuszami oraz kadrą pedagogiczną podawali przykłady zachowań, które mogą wpłynąć na ich decyzje w przyszłości.
W tym roku to pierwsze tego typu spotkanie, jednak z uwagi na zainteresowanie uczestników odbędą się kolejne, nie tylko na terenie ZSP w Poddębicach.

 

Zostanę policjantem – wizyta klas mundurowych w poddębickiej komendzie

10 grudnia 2018 roku policjanci z Poddębic gościli uczniów klas mundurowych z Wojsławic. Młodzież miała okazję poznać szczegóły rekrutacji do pracy w formacji oraz zobaczyć jak na co dzień wygląda służba policjanta.

Grupa uczniów z ZSRCKU w Wojsławicach z zainteresowaniem zwiedzała poddębicką  jednostkę. Niebieski pokój przyjazny dla dzieci, pomieszczenie dla osób zatrzymanych, pokój ze sprzętem kryminalistycznym, spotkania z interesantami to codzienna praca stróżów prawa o której opowiadał dzielnicowy. W ramach promocji zawodu policjanta, młodzież obejrzała spot prezentujący mundurowego, jako człowieka, który realizuje swoje pasje, cele  i zainteresowania. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość poznać kryteria oraz wymogi niezbędne do wstąpienia w policyjne szeregi. Goście jednogłośnie stwierdzili, że chcieliby podjąć się tego wyzwania, dlatego wybrali naukę w klasie o profilu policyjnym. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał tematyczną ulotkę.

 

Twój świadomy wybór…praca w mundurze

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w ramach promocji zawodu policjanta prowadzą cykl spotkań z młodzieżą. Podczas wizyt w placówkach, przekazują informacje na temat naboru do służby w Policji a także możliwości i warunków pracy w tej formacji. Wizyta mundurowych w Zespole Szkół RCKU w Wojsławicach oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów.

Początek roku szkolnego to dobra okazja do spotkań z młodzieżą, która rozpoczęła naukę w ZSRCKU w Wojsławicach na kierunku o profilu policyjnym. Jednak podczas wizyty mundurowych 7 września 2018 roku uczniowie innych klas także uczestniczyli w spotkaniu, chcąc usłyszeć jak najwięcej o tym zawodzie. Policjantka przekazała najważniejsze informacje związane z zakresem obowiązków funkcjonariuszy oraz przedstawiła dotychczasowe działania prewencyjne realizowane na terenie powiatu. Swoje wystąpienie zaprezentowała także asystentka Zespołu Kadr i Szkolenia poddębickiej komendy, która omówiła procedury  naboru do służby w Policji. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań związanych z funkcjonowaniem jednostki policji a także poznania tajników tej pracy.
Jeszcze tego samego dnia odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą, tym razem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Na zakończenie spotkania wszyscy  uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne nawiązujące do poruszanych tematów.
Zawód kierowany do osób odpowiedzialnych, wytrwałych oraz gotowych na wyzwania spotkał się z dużym zainteresowaniem, ponadto kilka osób zadeklarowało, iż po ukończeniu szkoły zasili szeregi Policji.

9 września 2018 roku mundurowi z Komendy Powiatowej Policii w Poddębicach wzięli udział w VII Dożynkach Powiatu Poddębickiego. Jak co roku przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji, a osobom zainteresowanym pracą w policji udzielali  stosownych informacji o naborze, promując zawód oraz służbę w mundurze. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu policyjnego, dzieci z uśmiechem na twarzy przymierzały kaski ochronne oraz tarcze. Dożynkowy festyn był świetną okazją, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpieczeństwa w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” . Dzielnicowi omawiali założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, wyjaśniali obsługę aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Informacji o warunkach wstąpienia do Policji udziela Sekcja Doboru i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi, ulica Lutomierska 108/112, telefon 042 665-13-65 lub KPP w Poddębicach, ulica Targowa 22, telefon 043 678 94 49 lub 043 678 94 48.

 

I Ty możesz zostać policjantem

11 i 19 kwietnia 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach zorganizowała dni otwarte dla osób zainteresowanych pracą w mundurze. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach zwiedzali budynek jednostki oraz poznali procedurę rekrutacyjną naboru kandydatów do Policji.

Wizyty licealistów w Komendzie Policji w Poddębicach mają na celu przybliżenie zainteresowanym uczniom codziennej służby w mundurze. Młodzież ma okazję poznać procedurę rekrutacji kandydatów do służby w Policji oraz dowiedzieć się jak wygląda praca policjantów poszczególnych wydziałów.

Funkcjonariusze zachęcając licealistów do przygody z mundurem korzystają z prezentacji multimedialnych m.in.: spotu promującego pracę w mundurze ale i przybliżających współpracę poddębickiej policji z instytucjami we wspólnie realizowanych przedsięwzięciach, takich jak chociażby konkursy powiatowe, turnieje piłki nożnej czy prelekcje dla placówek z terenu powiatu poddębickiego, a  także film instruktażowy KMZB.

Spotkania te uświadamiają, iż wiele młodych osób myśli o związaniu swojej przyszłości właśnie z policyjnym mundurem.

 

Dni otwarte w poddębickiej komendzie

Funkcjonariusze z KPP w Poddębicach promowali pracę policjanta wśród uczniów 3 klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Zawód kierowany do osób odpowiedzialnych, wytrwałych oraz gotowych na wyzwania spotkał się z dużym zainteresowaniem. Teraz dzielnicowi przeprowadzą cykl spotkań, aby uświadamiać młodzież o zaletach oraz trudach związanych z wykonywaniem zawodu policjanta.

15 marca 2018 roku w trakcie zorganizowanego spotkania przez policjantów z KPP w Poddębicach poruszana była tematyka dotycząca  praktycznych aspektów pełnienia służby w podstawowych komórkach Policji.

Dzielnicowy przedstawił młodzieży zalety oraz trudy związane z pracą w mundurze, omówił etapy rekrutacji oraz odpowiadał na liczne pytania. Ponadto policjantka ds. nieletnich wykorzystując okazję wyjaśniła młodzieży wybrane zagadnienia z zakresu odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz przedstawiła założenia „Krajowej Mapy Zagrożeń  Bezpieczeństwa”.

W spotkaniach uczestniczyło około 35 uczniów.

 

I Ty możesz zostać Policjantem - działania poddębickich stróżów prawa

Kierownictwo poddębickiej komendy zorganizowało „Dzień Otwarty” dla przyszłych kandydatów do służby. Ponadto w ramach promocji zawodu policjanci przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych oraz rodzicami uczniów, podczas których przekazywano informacje na temat naboru do służby w Policji a także możliwości i warunków pracy w tej formacji.

6 listopada 2017 roku w godzinach popołudniowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach odbyło się spotkanie policjantów z uczniami klas czwartych. Mając na uwadze dbałość o przyszłość młodych osób, które nie mają jeszcze sprecyzowanych decyzji odnośnie swej przyszłości zawodowej, policjanci przekazali informacje dotyczące możliwości wstąpienia do tej formacji. Ponadto przekazano informacje dotyczące naboru do służby w Policji, wymogach formalnych oraz postępowaniu kwalifikacyjnym a także przyszłej kariery zawodowej.

8 listopada w poddębickiej jednostce policji, w ramach „Dnia Otwartego dla kandydatów do służby w Policji”, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach zwiedzili komendę i zapoznali się z codzienną pracą funkcjonariuszy w poszczególnych Wydziałach. Na podstawie tzw. „ fotografii dnia”, wybrani policjanci przedstawili zakres wykonywanych zadań służbowych. Wszyscy odwiedzający mieli możliwość zadawania pytań związanych z funkcjonowaniem jednostki policji a także poznania tajników tej pracy. Oficer prasowy jednostki przekazała informacje związane z jej zakresem obowiązków a także przedstawiła dotychczasowe działania prewencyjne realizowane na terenie powiatu. Swoje wystąpienie zaprezentowała także asystentka Zespołu Kadr i Szkolenia poddębickiej komendy, która omówiła procedury  naboru do służby w Policji a także możliwości i warunków pracy w tej formacji. Spotkanie zakończyła rozmowa z jednym z dzielnicowych, który przedstawił młodzieży zakres wykonywanych przez niego czynności a także omówił zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszyscy otrzymali ulotki informacyjne nawiązujące do poruszanych tematów.

Z kolei 9 listopada w Zespole Szkół w Domaniewie policjanci spotkali się z rodzicami uczniów, gdzie omówili m.in. zasady bezpieczeństwa na drodze przypominając o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego akcentując aspekty elementów odblaskowych. Ponadto policjanci informowali rodziców o możliwości  rozważenia dalszej edukacji ich dzieci w ramach naboru do Policji. Uczestniczący w tym spotkaniu dzielnicowy przekazał także zagadnienia związane działaniem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” oraz programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Tego typu spotkania z młodzieżą i rodzicami planowane są cyklicznie na terenie powiatu.

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267

 

 

PRZYPOMINAMY!

Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

Wszelkich informacji dotyczących naboru do Policji udziela również  Wydział Kadr, Szkolenia i Kontroli KPP Poddębice, tel. 43 678-94-48

 

KANDYDAT DO SŁUŻBY W POLICJI POWINIEN:

- posiadać obywatelstwo polskie,
- posiadać nieposzlakowaną opinię,
- być nie skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystać z pełni praw publicznych,
- posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
- osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzonym właściwym wpisem w książeczce wojskowej).

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ MOŻNA ZNALEŹĆ:

• na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi www.lodzka.policja.gov.pl

• na stronie internetowej Komendy Głównej Policji w Warszawie

http://praca.policja.pl/portal/pwp/746/38752/Dokumenty_do_pobrania.html

• pod numerami tel. (42) 665–13–69; (42) 665–13–65, (42) 665-30-16.

 

DOKUMENTY DO SŁUŻBY W POLICJI MOŻNA SKŁADAĆ

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH 9.00-15.00

W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W ŁODZI

Z ZASTRZEŻENIEM, ŻE W DNIACH

24 GRUDNIA (WIGILIA) ORAZ 31 GRUDNIA (SYLWESTER)

DOKUMENTY NIE SĄ PRZYJMOWANE

 

KOMPLET DOKUMENTÓW NIEZBĘDNYCH DO UBIEGANIA SIĘ O SŁUŻBĘ W POLICJI: 

- pisemne podanie o przyjęcie do służby w Policji,
- wypełniony kwestionariusz osobowy część A i B - do pobrania w KWP/KMP/KPP lub na stronie:

  http://bip.kgp.policja.gov.pl/portal/kgp/15/3723/Przydatne_dokumenty.html

- dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (czytelne   kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu),
- kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (czytelne   kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu),
- książeczka wojskowa (z pieczątką o przeniesieniu do rezerwy).

Dodatkowo na podstawie art. 25 ust. 3 pkt 3 ustawy o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 355 z późn.zm.) Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi prowadzi procedurę rekrutacyjną w stosunku do kandydatów, ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji przed upływem 3 lat od dnia zwolnienia z tej służby, jeżeli podczas jej pełnienia uzyskali kwalifikacje zawodowe podstawowe.

Warunkiem przystąpienia do ww. procedury jest złożenie wskazanych wyżej dokumentów uzupełnionych o:

- kopię świadectwa ukończenia szkolenia zawodowego podstawowego (oryginał należy dostarczyć do wglądu w momencie składania    dokumentów rekrutacyjnych),
- kopia posiadanego poświadczenia bezpieczeństwa, upoważniającego do dostępu do informacji niejawnych

Podstawę prawną procedury kwalifikacyjnej stanowi rozporządzenie MSW z dnia 18 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. z 2012 r. poz. 432 z późn. zm.)

Wszelkich informacji dotyczących naboru do Policji udziela również asystent Wydziału Kadr, Szkolenia i Kontroli KPP Poddębice    tel. 0-43 678-94-48.

 

 

 

  • praca w mundurze...Twój świadomy wybór
  • promocja zawodu policjanta
  • promocja zawodu policjanta w poddębickiej jednostce
  • młodzież z ZSRCKU w Wojsławicach zwiedza KPP w Poddębicach
  • uczniowie LO w Poddębicach zwiedza budynek policyjnej jednostki
  • Zostań jednym z nas...promocja zawodu policjanta w Uniejowie
  • promocja zawodu policjanta w Uniejowie