Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Boże Ciało 2017- rozpoczęły się powroty. Apelujemy o ostrożność!!!

Dobiega końca czerwcowy długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dba większa liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze ułatwiają ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Do ich zadań należy również zdecydowane reagowanie na łamanie prawa. Z całą surowością karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów. Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2017” potrwa od 14 do 18 czerwca 2017 roku.

Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2017” potrwa od 14 do 18 czerwca 2017r. Od środy do soboty do północy policjanci na terenie województwa łódzkiego odnotowali 30 wypadków drogowych, w których rannych zostało 35 osób. Niestety funkcjonariusze wyjasniaja okoliczności jednego śmiertelnego zdarzenia drogowego. Doszło do niego 17 czerwca 2017 roku około godziny 2:30 na drodze powiatowej w miejscowości Nowostawy Górne w gm. Stryków. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 23-letni kierujący samochodem audi na łuku drogi w Nowostawach Górnych jadąc od strony drogi wojewódzkiej nr 708, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawe pobocze. Pojazd przodem uderzył w betonową kapliczkę. W wyniku odniesionych obrażeń, pomimo podjętej reanimacji kierowca zmarł na miejscu zdarzenia.   Funckjonariusze wyeliminowali z ruchu 68 nietrzeźwych kierujacych. Przypominamy, że policyjne patrole będą obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. W przypadku tworzenia się korków policjanci będą kierowali ruchem i organizowali objazdy. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego wyprzedzania. Będą kontrolować samochody ciężarowe pod względem zasadności przejazdu podczas obowiązywania ograniczeń w ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Policjanci przypominają, że wybierając się w dalszą podróż należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Kierowca winien być wypoczęty i skoncentrowany. Pasażerowie zapięci pasami bezpieczeństwa, a dzieci przewożone w specjalnych fotelikach. Rozsądnie należy także wybierać miejsce na postój, najlepiej parking, a nie miejsce przygodne. Po zmierzchu na postój należy wybierać miejsca oświetlone, w pobliżu czynnych stacje paliw, moteli, itp. Wysiadając z samochodu nawet na chwilę, należy go zamknąć i zabrać wartościowe przedmioty, a już pod żadnym pozorem nie zostawiać ich na wierzchu.

Miłośnikom wycieczek rowerowych funkcjonariusze przypominają o odpowiednim, bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz właściwym oświetleniu roweru. Warto zadbać o elementy odblaskowe na ubiorze. Im lepiej widoczny rowerzysta, tym wcześniej zostanie dostrzeżony przez kierującego samochodem. Policjanci uprzedzają także, że nietrzeźwi rowerzyści spotkają się z równie stanowczą reakcją, jak nietrzeźwi kierowcy samochodów. Nietrzeźwy rowerzysta jest potencjalną ofiarą wypadku a w razie zatrzymania do kontroli prawo jazdy traci tak samo szybko jak kierowca samochodu.

W ubiegłym roku w ciągu 5 dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 56 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 89 odniosło obrażenia. Zatrzymano także 125 nietrzeźwych kierujących.