Pozytywny bilans czerwcowego długiego weekendu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pozytywny bilans czerwcowego długiego weekendu

Zakończył się długi czerwcowy weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze ułatwiali ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Do ich zadań należało również zdecydowane reagowanie na łamanie prawa. Z całą surowością karani byli nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów. Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2017” trwała od 14 do późnych godzin wieczornych.

Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2017” trwała od 14 do późnych godzin wieczornych 18 czerwca 2017r. Od środy do niedzieli do północy policjanci na terenie województwa łódzkiego odnotowali 43 wypadki drogowe, w których rannych zostało 51 osób. Niestety funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności jednego śmiertelnego zdarzenia drogowego. Doszło do niego 17 czerwca 2017 roku około godziny 2:30 na drodze powiatowej w miejscowości Nowostawy Górne w gm. Stryków. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 23-letni kierujący samochodem audi na łuku drogi w Nowostawach Górnych jadąc od strony drogi wojewódzkiej nr 708, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawe pobocze. Pojazd przodem uderzył w betonową kapliczkę. W wyniku odniesionych obrażeń, pomimo podjętej reanimacji kierowca zmarł na miejscu zdarzenia.   Funckjonariusze wyeliminowali z ruchu 102 nietrzeźwych kierujacych.

W ubiegłym roku w ciągu 5 dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 56 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 89 odniosło obrażenia. Zatrzymano także 125 nietrzeźwych kierujących.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podczas działań na terenie powiatu poddębickiego doszło do 2 wypadków drogowych w których rannych zostały 4 osoby. Odnotowano także 4 niegroźne kolizje.

Pierwszy z nich miał miejsce 16 czerwca 2017 roku o godzinie 8.00 w miejscowości Wola Zaleska. 39-letni mieszkaniec powiatu kierując samochodem osobowym marki Nissan Micra nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu dróg i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Ford Escort, którym podróżowała 66-latka W wyniku zdarzenia kierujący nissanem doznał złamania uda i został przetransportowany do szpitala w Poddębicach natomiast kierująca forem doznała urazu klatki piersiowej oraz złamania nogi i została umieszczona w szpitalu w Sieradzu. Kierujący micrą miał w organizmie 0,14 promila alkoholu.

Z kolei 18 czerwca 2017 roku o godzinie 4.00 w Uniejowie na ulicy Reymonta 19-letnia mieszkanka powiatu zgierskiego kierując samochodem osobowym marki Mazda, podczas zmiany ustawień  klimatyzacji, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi uderzając w betonowa podstawę słupa informacyjnego. W wyniku zdarzenia  obrażeń ciała doznało dwóch pasażerów w wieku 19 i 24 lat. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitali w Poddębicach i Łodzi gdzie pozostali na obserwacji. Kierująca mazdą była trzeźwa.

 

 

Policjanci apelują o rozwagę!!! Nadmierna prędkość, brawura mogą być przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych. Pamiętajmy:

  • pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami
  • nie wyprzedzaj na „trzeciego”
  • trzymaj ręce na kierownicy i nie rozpraszaj uwagi
  • przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i      wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność
  •  nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!  
  •  nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu
  • pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę
  • podczas zbyt długiej jazdy stosuj przerwy w podróży.