Uratowany przed wychłodzeniem - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Uratowany przed wychłodzeniem

Dzielnicowy z Poddębic pomógł mężczyźnie, któremu z uwagi na niską temperaturę groziło wychłodzenie. 56-latek przebywał w pustostanie i wymagał natychmiastowej pomocy. Zdecydowana i sprawna reakcja policjanta zapobiegła tragedii. Pamiętajmy! Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy.

28 listopada 2017 roku po godzinie 9.00 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który znajduje się na terenie jednego z pustostanów w Poddębicach i wymaga pomocy. Dzielnicowy podległego rejonu, który przyjechał we wskazane miejsce, zastał trójkę mężczyzn w wieku 56,59 i 42 lat. Okazało się że wszyscy są osobami bezdomnymi. Dwójka z nich odmówiła pomocy natomiast trzeci z mężczyzn 56-latek znajdował się w złym stanie fizycznym. Mężczyzna był wyraźnie wyziębiony i miał problem z poruszaniem się o własnych siłach. Z uwagi na niską temperaturę i możliwość wychłodzenia organizmu, dzielnicowy natychmiast podjął decyzje o powiadomieniu pogotowia. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala w Poddębicach. Dzięki sprawnej i natychmiastowej reakcji policjanta prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii.

PAMIĘTAJMY!

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!!! Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach funkcjonuje całodobowa służba dyżurna gdzie można bezpośrednio zgłaszać się do policjantów bądź przekazywać informacje telefonicznie pod numer telefonu 43 678-94-11, 997 lub 112

 

Oprac./sporz. Oficer prasowy KPP w Poddębicach asp.szt. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)