Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyczne kontrole wakacyjnych obozów wypoczynkowych

Policjanci z Poddębic dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Regularne kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu poddębickiego mają zapewnić wypoczywającym beztroskie wakacje bez zagrożeń oraz nieprawidłowości.

4 lipca 2019 roku mundurowi spotkali się dziećmi i młodzieżą na terenie ośrodka, w którym co roku organizowane są obozy wypoczynkowe. Podczas wizyty w miejscowości Księże Młyny, policjanci rozmawiali  z opiekunami o bezpieczeństwie oraz przygotowywali ich do właściwej reakcji, na wypadek wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych lub innych niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowo mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach przeprowadzili prelekcję dla dzieci i młodzieży, przypominając zasady bezpiecznego, letniego wypoczynku. Na zakończenie spotkania uczestnicy prelekcji otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy Pęczniew. Plenerowe działania profilaktyczne będą prowadzone do końca sierpnia br.

Należy pamiętać, że w przypadku zaistnienia zagrożenia dla uczestników zorganizowanego wypoczynku, szczególnie tych realizowanych na terenie obszarów leśnych należy niezwłocznie dzwonić pod numer 112 lub do najbliższej jednostki Policji.

 

 

 

  • Policjantka prowadzi prelekcję dla dzieci i młodzieży na obozie wypoczynkowym. Wszyscy siedzą na ławeczkach wśród drzew.
  • Strażak PSP prezentuje sprzęt służbowy.
  • Zdjęcie zrobione z góry, przedstawia dzieci i młodzież przebywającą na dworze. W tle drzewa, stoły i ławeczki.