Bezpieczne wakacje z dzielnicowym - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje z dzielnicowym

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w ramach działań prewencyjnych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” spotkali się z dziećmi oraz młodzieżą przebywającą na wakacjach. Uczestnicy letniej prelekcji otrzymali elementy odblaskowe oraz zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa.

To już kolejne spotkanie mundurowych z dziećmi i młodzieżą podczas wakacji. Tym razem policjanci odwiedzili dwa ciekawe miejsca na terenie gminy Pęczniew. Grupę dzieci przebywającą na obozie jeździeckim w Popowie oraz młodzież  wypoczywającą w Księżych Młynach. 6 i 7 sierpnia 2019 roku dzielnicowy wspólnie z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych przeprowadził dla wczasowiczów prelekcję na temat bezpiecznego wypoczynku. Z uwagi na bliską lokalizację zbiornika Jeziorsko oraz rzeki Warty, mundurowi szczególną uwagę zwrócili na zasady bezpieczeństwa nad wodą. Przypominali, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych, na których są ratownicy. Funkcjonariusze wielokrotnie podkreślali jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać dzieci i młodzież, która postanowi kąpać się  w tzw. „dzikich akwenach", m.in. żwirowiskach, stawach, strumykach i przy tamie, a także o konsekwencjach skakania do wody na „główkę ”. Mundurowi omówili także elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentując prawidłowe ułożenie ciała w pozycji bezpiecznej.
Na zakończenie spotkania  w ramach działań informacyjnych " Dla wszystkich jest miejsce na drodze"  uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy Pęczniew oraz drobne upominki. Prelekcja w pięknym plenerze na świeżym powietrzu przypadła wypoczywającym do gustu, wszyscy aktywnie uczestniczyli w pogadance. Ponadto dzielnicowy podczas rozmowy z opiekunami wycieczek omówił założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Dzielnicowy bliżej nas”.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

 

 

 

 • Policjantka omawia zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. W tle drzewa i las. Dzieci siedzą na ławkach.
  Policjantka omawia zasady bezpieczeństwa podczas wakacji
 • Dzieci głaszczą konia, w tle pole kukurydzy, obok stoi policjantka.
  Dzieci opowiadają policjantce o swojej pasji
 • Dzielnicowy rozdaje dzieciom elementy odblaskowe
  Dzielnicowy rozdaje dzieciom elementy odblaskowe
 • Uczestnicy obozu jeździeckiego podczas prelekcji o bezpieczeństwie. Dzieci znajdują się pod altanką, siedzą przy stole. Policjantka omawia zasady bezpieczeństwa.
  Uczestnicy obozu jeździeckiego podczas prelekcji o bezpieczeństwie
 • Dzielnicowy omawia zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci ćwiczą prawidłowe ułożenie ciała w pozycji bezpiecznej.
  Dzielnicowy omawia zasady pierwszej pomocy przedmedycznej
 • Policjantka rozdaje tematyczne ulotki
  Policjantka rozdaje tematyczne ulotki
 • Dzielnicowy prezentuje młodzieży wyposażenie służbowe tj. kajdanki.
  Dzielnicowy prezentuje młodzieży wyposażenie służbowe
 • Młodzież ogląda radiowóz oraz policyjny sprzęt służbowy
 • Pamiątkowe zdjęcie z dziećmi i młodzieżą. Wszyscy pozują do zdjęcia.
  Pamiątkowe zdjęcie z dziećmi i młodzieżą