Bezpieczne kolonie z dzielnicowym - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne kolonie z dzielnicowym

Zbliża się koniec wakacji…jednak z twarzy dzieci wypoczywających w Księżych Młynach uśmiech nie schodzi z buzi. Dzielnicowi z Poddębic regularnie odwiedzają wczasowiczów na terenie powiatu, urozmaicając czas pogadankami o bezpieczeństwie oraz ćwiczeniami z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kolonie w Księżych Młynach trwają dwa tygodnie, to już ostatni letni turnus w ośrodku.  Pomimo nieuchronnego końca wakacji, 20 sierpnia 2019 roku dzieci z radością powitały poddębickich policjantów.
Mundurowi przez całe wakacje przypominali najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Szczególną uwagę zwracali na to jak korzystać z kąpieli w akwenach, aby były one przyjemnością i dobrą zabawą.  Zagadnieniem, na które policjanci także zwrócili uwagę, to zagrożenia płynące z korzystania z Internetu. Dodatkowo w ramach akcji "Na Drodze - Patrz i Słuchaj" poruszyli  kwestie mówiące o  tym, jak należy się zachowywać aby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, w tym o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza terenem zabudowanym.
Aby zaktywizować udział słuchaczy, dzielnicowy wspólnie z dziećmi odgrywał scenki sytuacyjne związane z udzielaniem pierwszej pomocy oraz przeprowadził konkurs plenerowy na temat zagrożeń w sieci. Zwycięzcy oraz pozostali uczestniczy zabaw otrzymali drobne upominki, w tym m.in.: elementy odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy Pęczniew.
Podczas wakacyjnych prelekcji na terenie gminy Pęczniew, łącznie udział wzięło około 500 dzieci i młodzieży. Policjanci nie zapominali także o opiekunach kolonii z którymi omawiali założenia aplikacji „Krajowa Mapa zagrożeń Bezpieczeństwa”, Moja Komenda” oraz „Dzielnicowy Bliżej nas”.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

 

 

  • policjantka pomaga dzieciom w układance wyrazowej na temat bezpieczeństwa, wokół drzewa i ławki
  • policjant prezentuje pozycję bezpieczna boczną, dzieci obserwują  ćwiczących na kocu, którzy wykonują zadania omawiane przez policjanta
  • dzieci oglądają radiowóz
  • policjantka rozdaje dzieciom odblaski
  • dzieci oglądają wyposażenie policjanta
  • policjantka omawia zasady gry