Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończenie wakacji i bezpieczny powrót do szkoły

Policjanci z Poddębic przez całe wakacje prowadzili działania profilaktyczne na terenie powiatu m.in.: na koloniach, obozach jeździeckich, nad wodą oraz podczas imprez plenerowych. Mundurowi wykorzystując odpowiednie akcesoria wyjaśniali dzieciom i młodzieży jak być bezpiecznym na drodze, w domu czy podczas wypoczynku nad wodą. Teraz przygotowują się do policyjnych działań „Bezpieczna droga do szkoły”, które odbędą się w dniach od 2 do 6 września 2019 roku.

Zakończenie wakacji tuż tuż…dzieci oraz młodzież niebawem rozpocznie nowy rok szkolny. Każdy z uczniów zetknie się z nowymi sytuacjami, wyzwaniami, często zagrożeniami. Policjanci, aby ułatwić ten etap i pomóc uczniom  przejść przez niego równie bezpiecznie jak przez wakacje, nieustannie prowadzą działania informacyjne podczas imprez plenerowych na terenie powiatu. Scenki sytuacyjne dotyczące odpowiedzialnego zachowania na drodze, ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pogadanki o bezpieczeństwie to główne tematy spotkań. Jednak czas wakacji nieuchronnie dobiega końca. Teraz funkcjonariusze przygotowują się do  działań pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”, które zostaną zrealizowane w dniach od 2 do 6 września 2019 roku. Głównymi założeniami akcji są m.in.:

- zdyscyplinowanie zachowań kierujących, popełniających wykroczenia na przejściach dla pieszych w rejonie placówek szkolnych;
- spowodowanie poprawnego poruszania się młodych uczestników ruchu drogowego z uwzględnieniem bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię;
- kontrole stanu technicznego pojazdów dowożących dzieci do szkół.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267

 

  • Dzieci ćwiczą pierwszą pomoc przedmedyczną przy policjancie. Wszyscy znajdują  na dworze. Dzieci siedzą na ławeczkach. W tle drzewa.
  • Zainteresowane dzieci podeszły do policyjnego namiotu, wybierają upominki. Działania odbywają się w Uniejowie.
  • Dzieci układają hasła profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa na drodze przy policjantce. Wszyscy znajdują się na dworze.
  • policjant patroluje rejon przejścia dla pieszych przy placówce szkolnej
  • Dzieci z odblaskami przed namiotem KPP w Poddębicach
  • policjanci kontrolują na drodze prędkość kierujących