Promocja zawodu przez profilaktykę i sport - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Promocja zawodu przez profilaktykę i sport

Poddębiccy policjanci prezentują swój zawód nie tylko podczas zajęć w szkołach. Mundurowi uatrakcyjniają spotkania sportem, który wszystkim wychodzi na dobre. Wspólny wysiłek funkcjonariuszy i młodzieży, zachęca do regularnej pracy nad swoją kondycją, uczy zasad fair play oraz zagrzewa do zdrowej, sportowej rywalizacji.

12 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach odbyła się policyjna prelekcja. Takie spotkanie to dobra okazja do rozmów z uczniami o ich prawach, obowiązkach orazo tym, co chcieliby robić w przyszłości.
W pierwszej kolejności klasa wysłuchała informacji o odpowiedzialności karnej, w jakiś sytuacjach młodzież najczęściej nie przestrzega przepisów prawnych oraz jak postępować, aby nie mieć problemów w środowisku szkolnym.
Drugi temat dotyczył pracy w mundurze. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali jak przebiega procedura rekrutacji w tej formacji oraz jakie warunki należy spełnić, aby podjąć pracę w Policji. Na zakończenie wizyty w szkolnej placówce, policjantka rozdała wszystkim tematyczne ulotki.

Promocja zawodu nie musi odbywać się jedynie w szkolnych ławkach. 11 lutego br. policjanci zagrali towarzyski mecz piłki nożnej z poddębicką młodzieżą na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Poddębicach. Na tego rodzaju rozrywkę chętnych nie brakuje, a jak wiadomo, sport uczy dyscypliny, odpowiedzialności za swoje działania  oraz współpracy. Spędzanie wolnego czasu w takiej formie kształtuje pozytywne cechy charakteru zawodników oraz wszystkim wychodzi na zdrowie.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

  • policjantka opowiada uczniom o pracy w Policji
  • policjanci graja w piłkę nożną z poddębicką młodzieżą
  • towarzyski mecz policjantów z młodzieżą