Informacje

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO- kampania profilaktyczna

Policjanci z poddębickiej komendy włączyli się w działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W ramach cyklu spotkań z uczniami omawiano szereg kwestii związanych z ich bezpieczeństwem.

Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem akcji ministerstwa, którą zainaugurował  minister Mariusz Błaszczak, jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Poddębicach również włączyli się w działania profilkatyczne. 26 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum w Poddębicach pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzili kolejną edycję powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Do turnieju zgłosiła się Szkoła Podstawowa z Domaniewa, z Poddębic oraz Uniejowa, a także młodzież gimnazjalna z Poddębic, Domaniewa, Uniejowa, Zygier oraz Wartkowic. Wszyscy zawodnicy podczas turnieju musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy, jak również  wykonać zadania praktyczne  na miasteczku oraz torze sprawnościowym. Część praktyczna turnieju okazała się dla niektórych uczestników wielkim wyzwaniem i wymagała nie lada umiejętności w pokonaniu niektórych przeszkód

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:


I -Szkoła Podstawowa  z Poddębic
II -Szkoła Podstawowa z Domaniewa
III - Szkoła Podstawowa z Uniejowa

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych:


I -Gimnazjum z Poddębic
II - Zespół Szkół z Domaniewa
III –Zespół Szkół z Uniejowa

Zwycięskim drużynom  nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały powiat poddębicki na  etapie wojewódzkim i zmierzą się  z najlepszymi drużynami naszego województwa 12 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5 i 8 maja 2017 roku policjanci spotkali sie z dziećmi i młodzieżą ze szkół podstawowych i gimnazjów z Uniejowa i Zygier. W spotkaniu oprócz policjantki z zespołu ds nieletnich i patologii udział wzięli także dzielnicowi z gminy Uniejów i Zadzim. Podczas spotkania policjanci omówili szereg zagadnień poświęconych bezpieczeństwie w ruchu drogowym a także przekazali cenne informacje na temat aplikacji mobilnej "Moja Komenda" a także aspektów związanych z programem "Dzielnicowy bliżej nas". Tego typu działania będa cyklicznie realizowane na terenie całego powiatu poddębickiego.

Kolejne spotkanie miało miejsce 10 maja 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach, gdzie policjanci spotkali się  z 70 osobową grupą uczniów z klas I i II technikum a także z kadrą pedagogiczną. Podczas prelekcji omówiono zagadnienia dot. cyberzagrożeń, handlu ludźmi, negatywnych skutków używania środków psychoaktywnych w tym dopalaczy, prawidłowych zachowań kibiców a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania policjanci omówili zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „ Moja Komenda”.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Policjanci z Poddębic w ramach działań profilaktycznych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, kontynuują spotkania z uczniami szkół w powiecie poddębickim. Tym razem uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach wysłuchali porad związanych z bezpieczeństwem w sieci, gdzie  omówiono m.in. aspekty związane z cyberprzemocą. Poruszono również temat używek w tym dopalaczy oraz zagadnienia z zakresu odpowiedzialności karnej. Uczniowie wysłuchali także informacji przekazanych przez dzielnicowych poddębickiej komendy.

 

19 maja 2017 roku rzeczniczka poddębickiej policji st.asp. Elżbieta Tomczak wraz z dzielnicowymi obsługującymi rejon miasta st. asp. Adamem Majewskim oraz st.asp. Grzegorzem Śmiechowskim spotkali się z uczniami klas pierwszych z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach, gdzie podczas prelekcji omówiono m.in. zagadnienia dotyczące cyberprzemocy. Licealiści wysłuchali fachowych porad związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu gdzie na podstawie wybranych przykładów omówione zostały tematy związane z tym zagadnieniem. W kolejności poruszono temat dot. odpowiedzialności karnej a także aspektów związanych z zagrożeniami korzystania z środków psychoaktywnych w tym dopalaczy oraz alkoholu gdzie omówiono konsekwencje zażywania tego typu używek. Ponadto licealiści podczas prezentacji multimedialnej mieli możliwość uzyskania informacji dot. działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, działania aplikacji „Moja Komenda”,” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali od dzielnicowych ulotki informacyjne.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niespodziewany gość odwiedził maluszków z Przedszkola „Inna Bajka” w Poddębicach. Jako pierwszy „prelegent” w progi przedszkola wkroczył Xambo -policyjny pies służbowy wraz ze swym przewodnikiem. Podczas tej niecodziennej wizyty dzieci wysłuchały policyjnych porad związanych z bezpieczeństwem m.in. podczas kontaktu ze zwierzętami, na drodze, nad wodą a także w domu.

23.05.2017 roku w Przedszkolu „ Inna Bajka” w Poddębicach odbyła się prelekcja z udziałem funkcjonariuszy policji z KPP w Poddębicach. Podczas spotkania policjantka omówiła zagadnienia dot. prawidłowych zachowań na drodze, w domu a także bezpiecznych zachowań w przypadku ataku psa. Tutaj maluchy miały niecodzienna okazję zobaczyć psa służbowego, którego zaprezentował jego opiekun W ramach wspólnych warsztatów, maluszki prezentowały prawidłową pozycję „ żółwika” a także poznały podstawowe zasady postępowania ze zwierzętami. Poruszono również temat związany z osobą „obcą” zwracając przy tym szczególną uwagę na prawidłowe reakcje maluchów. W związku ze zbliżającymi się wakacjami omówiono również bezpieczne zachowania podczas kąpieli a także sposoby unikania zagrożeń podczas jazdy samochodem. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zobaczyć radiowóz policyjny a także pozować do pamiątkowych fotografii z psem policyjnym.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Dziecka z poddębickimi policjantami

Podczas tegorocznych pikników organizowanego w ramach obchodów Dnia Dziecka, policjanci z Poddębic spotkali się z najmłodszymi dziećmi i ich rodzinami, podczas których omawiane były zagadnienia związane m.in. z bezpieczeństwem dzieci podczas pobytu nad wodą, zagrożeniami podczas prac polowych oraz bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W sumie w spotkaniu udział wzięło około 250 maluszków z rodzinami.

1 czerwca 2017 roku policjanci z Poddębic w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” uczestniczyli w piknikach rodzinnych zorganizowanych przez kierownictwo Przedszkoli z ulicy Miłej i Przejazd w Poddębicach. Zgromadzone dzieci mieli okazję wysłuchać fachowych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze ale także zagadnień związanych z bezpiecznym wypoczynkiem. Tutaj policjanci szczegółowo omówili temat korzystania z bezpiecznych kąpielisk, podstaw bezpieczeństwa w trakcie trwania prac polowych jak również zwrócili uwagę na kontakty z osobami obcymi. Największe zainteresowanie dzieci wzbudził oczywiście pokaz radiowozów oraz sprzętu policyjnego. Gratką była możliwość obejrzenia z bliska pieska policyjnego. Nie obyło się także bez przymierzania czapek policyjnych, kajdanek oraz pałek policyjnych . Na zakończnie spotkania dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć z udziałem policjantów.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO ...na rowerach

Dzielnicowi z poddębickiej komendy egzaminowali uczniów z klas podstawowych którzy ubiegali się o karty rowerowe. Podczas prelekcji policjanci przekazali także wiele cennych informacji o odpowiednich zachowaniach na drodze w szczególności podczas jazdy na rowerze. Do egzaminu ma kartę rowerową przystąpiło 53 uczniów z klas IV z Uniejowa, którzy pod fachowym okiem komisji egzaminacyjnej zaliczali testy teoretyczne i praktyczne.

 

2 czerwca 2017 roku na terenie Zespołu Szkół w Uniejowie odbył się egzamin na kartę rowerową, w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych. W komisji egzaminacyjnej zasiedli dzielnicowi poddębickiej komendy: st.asp. Dariusz Nadolny obsługujący rejon miasta Uniejowa oraz mł.asp. Sebastian Bierzyński –obsługujący rejon gminy Wartkowice oraz nauczycielka z ZS w Uniejowie Pani Lidia Zaradzka. Egzamin przewidywał dwie części: teoretyczną i praktyczną, podczas których uczniowie prezentowali swoja wiedzę i umiejętności. W kolejnej części spotkania policjanci przeprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie, podczas której przekazali wiele cennych informacji o odpowiednich zachowaniach na drodze w szczególności podczas jazdy na rowerze a także o bezpiecznym wypoczynku nad wodą.  Egzamin dla wszystkich 53-uczniów zakończył się pozytywnie o czym świadczyły dobre wyniki testów.

Sporz./oprac. Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

 

 • konkurs BRD
 • wręczanie nagród
 • konkurs praktyczny
 • konkurs
 • puchary dla zawodników
 • test z wiedzy
 • uczniowie z Uniejowa
 • uczniowie z Uniejowa
 • uczniowie z Zygier
 • uczniowie z ZSP w Poddębicach
 • uczniowie z ZSP w Poddębicach
 • wystąpienie policjantki
 • dzielnicowy wraz z uczniami LO w Poddębicach
 • ulotka KMZB
 • ulotka KMZB
 • przewodnik z psem służbowym Xambo
 • policjantka podczas prezentacji psa
 • dzieci podczas warsztatów
 • dzieci prezentują pozycję żółwika
 • pamiatkowe zdjęcie z dziećmi z przedszkola "Inna bajka"
 • policjanci z maluszkami z Poddębic
 • przewodnik z psem służbowym Xambo
 • z policjantką w radiowozie
 • pamiatkowe zdjęcie
 • egzamin na kartę rowerową w Uniejowie
 • dzielnicowi wraz z nauczycielką podczas egzaminu
 • egzamin na kartę rowerową w Uniejowie
 • egzamin na kartę rowerową w Uniejowie