BEZPIECZNY WEEKEND - BOŻE NARODZENIE 2017 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNY WEEKEND - BOŻE NARODZENIE 2017

Nasilony ruch pojazdów i pieszych w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz pogorszenie się warunków drogowych związanych z początkiem okresu zimowego powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego jak co roku policjanci będą prowadzić działania ukierunkowane na bezpieczeństwo podróżujących.

Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżujących, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach informują, że w dniach od 22 grudnia do 26 grudnia 2017 roku na terenie powiatu będą przeprowadzone działania profilaktyczno-kontrolne pn.  „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2017”.

Podczas działań poddębiccy policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami, egzekwować obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych zgodnie z obowiązującymi przepisami, przestrzegania dozwolonych prędkości a także zwracać uwagę na kierowców, którzy łamią przepisy wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego a w szczególności pieszych. Ponadto policjanci będą również zwracać uwagę na stosowanie przez pieszych elementów odblaskowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Eliminowanie z ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) w następujących terminach:

- 25 grudnia – w godz. 8.00-22.00

- 26 grudnia–  w godz. 8.00-22.00

 

 

Oprac./sporz. Oficer Prasowy KPP w Poddębicach asp.szt. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)