Policyjno-wakacyjne przestrogi - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjno-wakacyjne przestrogi

Poddębiccy policjanci podczas wakacji prowadzą spotkania z dziećmi z terenu powiatu, które spędzają wolny czas w miejscu zamieszkania lub dopiero przygotowują się do wakacyjnego wyjazdu. Tym razem prelekcja miała miejsce w pęczniewskim przedszkolu, podczas której mundurowi omówili z maluchami podstawowe zasady jakie obowiązują w ruchu drogowym, podczas zabaw w domu oraz nad wodą.

11 lipca 2018 roku policjanci przypominali przedszkolakom o obowiązkowym zapinaniu pasów bezpieczeństwa, jeździe w fotelikach bezpieczeństwa i noszeniu odblasków. Stróże prawa poświęcili też wiele uwagi prawidłowemu przechodzeniu przez jednię i zaapelowali do dzieci, aby te zachowywały szczególną ostrożność, szczególnie tam gdzie nie ma wyznaczonych pasów dla pieszych, nawet gdy są pod opieką dorosłych. Mundurowi poruszyli kwestię bezpiecznej zabawy, wykluczając miejsca, gdzie znajdują się i pracują maszyny rolnicze lub gospodarskie zwierzęta. Wspólnie z dziećmi wymienili także podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą i w domu.

Dodatkowo przedszkolaki usłyszały na czym polega służba policjantów i na jakie niewłaściwe zachowania funkcjonariusze najczęściej reagują. Podczas całego spotkania mali uczestnicy zadawali mnóstwo pytań, między innymi byli ciekawi tego co policjanci robią na co dzień i jak często muszą ścigać przestępców. Na zakończenie spotkania dzieci skorzystały z okazji aby wejść do radiowozu i na chwilę wcielić się w rolę stróża prawa.

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267