Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Niechronieni” oraz „Prędkość”

12 października 2018 roku policjanci z KPP w Poddębicach na terenie powiatu przeprowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób pieszych i rowerzystów, natomiast 13 października 2018 roku - działania kontrolno-pomiarowe "Prędkość”.

12 października 2018 roku policjanci obejmą nadzorem odcinki dróg, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Podczas działań zwrócą uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez pieszych jak i kierujących pojazdami względem pieszych, w szczególności w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Ponadto mundurowi będą zachęcać do codziennego stosowania elementów odblaskowych.

13 października 2018 roku głównym celem będzie ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci będą reagować także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku  zapinania  pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego  niezgodnie z przepisami.
Funkcjonariusze będą kontrolować oraz stosować środki represji wobec użytkowników jednośladów, quadów i kierujących innymi pojazdami  poruszający się w sposób brawurowy. W przypadku naruszeń przepisów ruchu drogowego policjanci będą rozważać  możliwość zatrzymania  uprawnień do kierowania.

st. sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267