Kierowco zwolnij! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco zwolnij!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w miniony weekend kilkakrotnie wykonywali czynności służbowe na miejscu zdarzeń drogowych na terenie całego powiatu. Przyczyny były różne od wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na jezdnię po niedostosowanie prędkości i techniki jazdy do warunków ruchu. Tym razem szczęście dopisało, kolizje nie były groźne dla życia i zdrowia uczestników. Policja apeluje o ostrożność.

30 listopada 2018 roku około godz. 6:00 w miejscowości Zakrzew gm. Poddębice, pojazd osobowy marki Renault uderzył w sarnę, która wybiegła z lasu wprost pod koła rozpędzonego samochodu.

Tego dnia o godz. 7:00 doszło do kolejnego podobnego zdarzenia w miejscowości Zieleń na terenie gminy  Uniejów.

Około godzinie 22:00 w miejscowości Kolonia Łężki gm. Poddębice, pojazd osoby marki Opel potrącił psa, który wbiegł na jezdnię z niezabezpieczonej posesji.

1 grudnia 2018 roku około godziny 8:30 w miejscowości Pełczyska gm. Wartkowice na odcinku drogi A2, kierująca pojazdem osobowym marki Citroen, przy dobrych warunkach atmosferycznych nie dostosowała prędkości i techniki jazdy do warunków ruchu. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu.

2 grudnia 2018 roku,  także na odcinku drogi A2 doszło do kolejnej kolizji o godz. 23:50 w miejscowości Kozanki Wielkie na terenie gminy Uniejów. Pojazd ciężarowy marki Volvo podczas wykonywania manewru skrętu, nie zachował należytej ostrożności i odległości, w wyniku czego narożnikiem naczepy uderzył w naczepę innego pojazdu ciężarowego.

 

Policja apeluje!

Nie lekceważ znaku drogowego A-18b, który ostrzega o niebezpieczeństwie wtargnięcia na drogę dziko żyjącego zwierzęcia.

Jeżeli jesteś właścicielem zwierząt udomowionych, dołóż wszelkich starań w opiece nad pupilami, aby nie stały się zagrożeniem dla innych.

Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność.

Pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami.

Nie wyprzedzaj na „trzeciego”.

Nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!! W złych warunkach droga hamowania jest dłuższa.

Nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu.

Zadbaj o swój stan psychofizyczny, bądź wyspany i wypoczęty - pozwoli to na prawidłową reakcję wobec niespodziewanych zagrożeń na drodze.

Pamiętaj o sprawdzeniu stanu technicznego swego pojazdu.

Nie lekceważ zmieniających się warunków atmosferycznych – pogorszenie pogody to przyczyna wielu zdarzeń drogowych.

Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam – uważaj na pieszych i rowerzystów.

 

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267