Zdarzenie drogowe w Luboli - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie drogowe w Luboli

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Lubola na terenie gminy Pęczniew.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22 lutego 2019 roku około godziny 11:40 w miejscowości Lubola, kierujący samochodem osobowym m-ki Daihatsu nie dostosował techniki i taktyki jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Samochód przewrócił się na lewy bok. Droga w chwili zdarzenia była zablokowana. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Kierowcę wraz z pasażerem przewieziono do szpitala.

Policja apeluje!

Zmienne warunki atmosferyczne potrafią  zaskoczyć wielu kierowców. Niestety nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie lub spada poniżej zera to warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej.
Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków (natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni itp.). Siadając za kierownicą pamiętajmy, że chodzi o nasze bezpieczeństwo oraz innych użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie dojechać do celu.