Uwaga! Dzikie zwierzęta na drodze - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Dzikie zwierzęta na drodze

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi przez kierujących. Wjeżdżając w tereny leśne należy zachować szczególną ostrożność z uwagi na pojawiające się na drodze dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości kierujący może nie zdążyć zareagować.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 27 lutego 2019 roku około godziny 10:15  w miejscowości Napoleonów na terenie gminy Poddębice doszło do zdarzenia drogowego. Kierującej pojazdem osobowym marki Ford, wprost pod koła rozpędzonego samochodu wybiegł jeleń. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Kobieta została przewieziona do szpitala. Na tym odcinku drogi krajowej nr 72 obowiązuje znak ostrzegawczy  A-18b – Uwaga dzikie zwierzęta.

Aby uniknąć nieprzyjemnego zderzenia, policjanci radzą, aby w okolicach leśnych zachować szczególną ostrożność. Nie lekceważmy znaku drogowego A-18b Uwaga dzikie zwierzęta – który ostrzega kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę jest większe niż w innych miejscach.  A gdy już to nastąpi...możemy spróbować mignąć światłami i użyć sygnału dźwiękowego lub odczekać, aby „nieproszony gość” przemieścił się na drugą stronę lub oddalił się w głąb lasu.
Nawet jeżeli zwierzę jest kilka metrów od jezdni, to zawsze istnieje ryzyko, że niespodziewanie wbiegnie pod koła.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267