Ostrożności nigdy nie za wiele - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrożności nigdy nie za wiele

25 lipca 2019 roku policjanci z Poddębic po raz kolejny pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego. Motocyklista uniknął zderzenia z pojazdem.

Wczoraj około godziny 17:00 w miejscowości Sworawa na terenie gminy Poddębice, kierujący ciągnikiem rolniczym podczas manewru skrętu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście, który podjął manewr wyprzedzania maszyny rolniczej. Kierowca jednośladu chcąc uniknąć zderzenia z ciągnikiem, dynamicznie wjechał na chodnik i zatrzymał się na polu uprawnym. Nie doszło do kontaktu pojazdów, jednak upadek z motocykla był nieunikniony. Na miejscu zdarzenia ratownicy medyczni udzielili pomocy 18-letniemu motocykliście. Kierowcy byli trzeźwi.

Policja zwraca się z apelem do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się  maszynami rolniczymi – to już kolejne zdarzenie drogowe z ich udziałem. Należy pamiętać, że nawet wieloletnie użytkowanie maszyn rolniczych nie zwalnia od zachowani podstawowych zasad bezpieczeństwa.