Kolejne zdarzenia drogowe na terenie powiatu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zdarzenia drogowe na terenie powiatu

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę. Nie przestrzeganie przepisów, brak szacunku dla innych użytkowników dróg i brak wyobrażani doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

18 sierpnia 2019 roku o godzinie 8:00 w miejscowości Wierzchy na terenie gminy Zadzim, kierujący pojazdem marki Renault (cysterna) nie dostosował prędkości do warunków ruchu drogowego i stracił panowanie nad samochodem. Cysterna przewożąca mleko zjechała na pobocze, następnie wjechała do przydrożnego rowu, przewracając się na prawy bok. W wyniku zdarzenia nastąpił wyciek mleka. Kierowca pojazdu nie wymagał pomocy medycznej.

Tego samego dnia około godz. 20:00 w miejscowości Sarnówek, przed pojazd jadący w kierunku miejscowości Poddębice z przydrożnego rowu wybiegła sarna doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym marki Opel. Kierujący oraz pasażerowie nie odnieśli obrażeń ciała.

Policjanci z Poddębic wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło 19 sierpnia 2019 roku około godziny  7:30  w miejscowości Stary Gostków. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy  wynika, że kierowca pojazdu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście, doprowadzając do bocznego zderzenia. Kierowca jednośladu trafił do szpitala w Poddębicach.

20 sierpnia 2019 roku około godz. 12:50 w miejscowości Tur na terenie gminy Wartkowice, kierujący ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą, podczas manewru wyprzedzania doprowadził do bocznego zderzenia  z wyprzedzanym pojazdem marki Toyota. Uczestnicy zdarzenia drogowego nie wymagali pomocy medycznej.

Kierowcy uczestniczący w opisanych zdarzeniach drogowych byli trzeźwi.

Tego samego dnia o godzinie 18:15 w miejscowości Adamów na terenie gminy Poddębice, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę poruszającego się rowerem po drodze publicznej. Po wykonaniu badania na stan trzeźwości, okazało się, że  54-letni rowerzysta miał w organizmie ponad 2,5 promila.

 

Policja apeluje!

Nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!

Pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami oraz zadbaj o stan oświetlenia w pojeździe.

Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność.

Nie wyprzedzaj na „trzeciego”

Pamiętaj, że jadąc po alkoholu, kierowcy narażają nie tylko siebie. To przede wszystkim zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.