Dożynkowy piknik w policyjnej asyście - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dożynkowy piknik w policyjnej asyście

„Zostań jednym z nas” tak brzmiało hasło przewodnie poddębickich funkcjonariuszy uczestniczących w dożynkowych uroczystościach w Wartkowicach. Promocja zawodu policjanta oraz wspólne świętowanie 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej cieszyły się zainteresowaniem uczestników powiatowej imprezy.

8 września 2019 roku festiwal folklorystyczny powiatu poddębickiego, który odbył się na terenie boiska  w Wartkowicach zgromadził w jednym miejscu  wiele różnych instytucji, lokalnych organizacji, przedsiębiorców oraz zwolenników regionalnych przysmaków. Tradycyjne korowody, występy zespołów, konkursy, zabawy, kolorowe stoiska z rękodziełami przyciągnęły tłumy zainteresowanych.
Pod niebieskim namiotem także nie brakowało osób, które z zaciekawieniem wysłuchały informacji o naborze do Policji oraz specyfice pracy w tej formacji. Najmłodsi zapoznali się z zasadami poruszania się po drodze, profilaktyką uzależnień oraz prawidłowymi zachowaniami wobec nieznajomych. Mundurowi w ramach akcji informacyjnej "Dla każdego jest miejsce na drodze" rozdawali odblaskowe opaski przypominając  o bezpieczeństwie osób poruszających się po zmierzchu, dodatkowo wręczali naklejki z logo 100. Rocznicy powstaniaj Policji Państwowej.
Każdy uczestnik miał możliwość poznać dzielnicowego, który z zaangażowaniem wyjaśniał założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
Liczba odwiedzających policyjne stanowisko podczas VIII Dożynek Powiatu Poddębickiego, świadczy  o zainteresowaniu pracą w mundurze oraz szeroko pojętą profilaktyką społeczną.
 

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267

 

  • Dzieci podeszły do policyjnego stoiska na dożynkach w Wartkowicach.
  • odblaski z naklejką logo 100.rocznicy powstania państwowej Policji
  • Młodzież zainteresowana pracą w Policji podeszła do stoiska z ulotkami.
  • Komendant z KP w Uniejowie wręcza dziecku odblaski.
  • Ludzie z zainteresowaniem podeszli do policyjnego namiotu.
  • Pracownik kadr z KPP w Poddębicach  robi dziewczynce odbicie linii papilarnych palca.