Informacje

Jestem świadomy jestem bezpieczny-cykl spotkań z dziećmi

Aby uatrakcyjnić okres wakacyjny najmłodszym dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wyjechać i pozostają w tym czasie w domach, policjanci z Poddębic spotkali się z nimi na pogadankach, podczas których przekazali cenne informacje na temat bezpieczeństwa.

Policjanci z Poddębic kontynuują akcję prewencyjną pn. „ Jestem świadomy-jestem bezpieczny”, podczas której omawiane są m.in. zagadnienia dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w domu oraz na drodze. Tym razem do spotkania doszło 20 lipca 2016 roku, gdzie policjanci przeprowadzili prelekcję dla dzieci objętych opieką i wsparciem Stowarzyszenia „ RTG DUSZY” w Wilamowie oraz maluszkami z Przedszkola w Poddębicach. W sumie w akcji udział wzięło około 100 dzieci.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w Przedszkolu w Poddębicach, gdzie omówiono tematy dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w domu. Omówiono również zagadnienia związane z bezpieczeństwem pieszych uczulając maluchów na noszenie elementów odblaskowych. Ponadto milusińscy na podstawie scenek tematycznych poznali prawidłowe zachowania w przypadku kontaktu z psem a także zagrożeń wynikających z kontaktów z osobą „obcą”. Kolejne spotkanie odbyło się w Wilamowie, gdzie policjanci spotkali się z grupą dzieci objętych opieką i wsparciem Stowarzyszenia „RTG Duszy”. Na terenie szkoły przeprowadzono prelekcję dla dzieci, którzy swój wolny wakacyjny czas spędzają w tej placówce. Policjanci omówili zagadnienia dotyczące bezpiecznego korzystania z akwenów, a także bezpiecznego poruszania się po drodze. Nawiązano także do prac polowych, gdzie nieodzownym elementem bezpieczeństwa najmłodszych jest należyta opieka ze strony rodziców i ich opiekunów a także bezwzględne unikanie zagrożeń wynikających z korzystania z maszyn rolniczych. Na zakończenie spotkań wszyscy otrzymali ulotki i książeczki tematyczne.

 

Oprac./sporz. Koordynator KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

  • maluszki z przedszkola
  • dzieci oglądają radiowóz
  • prelekcja w Wilamowie
  • dzieci oglądają radiowóz
  • warsztaty z dziećmi
  • pozycja żółwika
  • z policjantką w radiowozie
  • zdjęcie pamiątkowe