Kierowco zwolnij! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco zwolnij!

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

30 stycznia 2020 roku około godziny 15:00 w Poddębicach na ulicy Łęczyckiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autobusem marki Mercedes nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu osobowego, który zatrzymał się w związku z ustąpieniem pierwszeństwa przejazdu na rondzie, w wyniku czego najechał na jego tył. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi, nie wymagali pomocy medycznej. Kierowcy w chwili zdarzenia nie przewozili pasażerów.

Tego samego dnia około godziny 17:15 w miejscowości Powodów Drugi na terenie gminy Wartkowice doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Audi jadąc autostradą A2, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne. Kierowca trzeźwy, nie doznał obrażeń ciała.  

Kierowco pamiętaj,

aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe pogorszą się, należy zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie własnym oraz innych uczestników ruchu, zachować ostrożność i obserwować otoczenie. Zachowanie koncentracji pozwoli uniknąć tragedii.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267