Weekendowe zdarzenia drogowe - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowe zdarzenia drogowe

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę na drodze oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów. Tylko w ten sposób możemy zminimalizować skutki wszelkich zdarzeń drogowych.

31 stycznia 2020 roku około godziny 16:45 w miejscowości Borki Lipkowskie na terenie gminy Poddębice, kierujący samochodem osobowym marki Ford, wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Mercedes. Doszło do bocznego zderzenia pojazdów.

1 lutego 2020 roku około godziny 21:40 w miejscowości Dominikowice (gm. Poddębce), kierujący pojazdem marki Peugeot nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo znajdujące się na poboczu drogi.

Tego samego dnia około godziny 20:30 w miejscowości Powodów Drugi na terenie gminy Wartkowice, kierujący pojazdem osobowym Porsche nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej z prawej strony osobówce marki Toyota. Doszło do bocznego zderzenia pojazdów.

2 lutego br. około godziny 4:20 w miejscowości Bałdrzychów (gm. Poddębice), kierujący pojazdem osobowym marki Smart nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu. W wyniku tego manewru doszło do czołowego zderzenia z samochodem marki Mazda.

Na miejscu pracowały służby ratownicze.
Kierowcy byli trzeźwi.
Uczestnicy zdarzeń drogowych nie wymagali pomocy medycznej.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. 

st.sierż.Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267