Śmiertelny wypadek na torach kolejowych - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na torach kolejowych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Piotrowie na terenie gminy Zadzim.


Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 4 lutego 2020 roku około godziny 11:00, kierujący pojazdem osobowym marki Opel z nieustalonych przyczyn wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający elektrobus. W wyniku zdarzenia pojazd został przepchnięty przez lokomotywę około 200 metrów od przejazdu.
Kierowca opla, 43-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego pomimo reanimacji, zmarł.
Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Poddębicach wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze. Do godziny 14:30 w rejonie zdarzenia trwały utrudnienia w ruchu drogowym.

Policja apeluje!

 - Przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego kierujący jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności.

 - Na przejazdach strzeżonych należy zwracać uwagę na sygnały świetlne i zapory – jeżeli zostały włączone lub zaczęły być opuszczane, pod żadnym pozorem nie należy wjeżdżać na przejazd.

- Na przejazdach niestrzeżonych trzeba zastosować się do znaku „Stop” (jeżeli jest ustawiony przy przejeździe) oraz linii bezwarunkowego zatrzymania.

- Jeżeli z powodu mgły lub opadów atmosferycznych widoczność jest znacznie ograniczona, szczególnie przed niestrzeżonym przejazdem warto otworzyć okno – nadjeżdżający pociąg słychać, a przed przejazdem maszynista daje sygnał ostrzegawczy.
 

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267

 

  • policjanci na miejscu zdarzenia lokomotywy z pojazdem osobowym
  • pojazd osobowy po zderzeniu z lokomotywą
  • miejsce wypadku, służby ratunkowe na miejscu