PRZED NAMI WEEKENDOWE DZIAŁANIA "MOTOCYKLIŚCI" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

PRZED NAMI WEEKENDOWE DZIAŁANIA "MOTOCYKLIŚCI"

20 i 21 czerwca 2020 r. na terenie województwa łódzkiego zostaną przeprowadzone działania „MOTOCYKLIŚCI”. Podczas akcji uwaga mundurowych będzie skupiona szczególnie na przestrzeganiu przez kierujących jednośladami przepisów drogowych. Policjanci będą zwracać uwagę na zachowania motocyklistów a także przyglądać kierowcom samochodów, którzy muszą być świadomi obecności jednośladów na drodze i pamiętać o wzajemnym szacunku.

Policjanci obserwują, że najczęściej przewinienia motocyklistów dotyczą przekroczenia dopuszczalnej prędkości i  nie ustąpienia pierwszeństwa. Poza tym często dochodzi do próby nielegalnych wyścigów ulicznych, czy jazdy na jednym kole. Niestety dość często  w trakcie kontroli okazuje się, że kierujący jednośladami nie mają uprawnień do kierowania. Słoneczna pogoda sprzyja temu, aby z samochodu przesiąść się na motocykl. Ten niestety nie chroni kierującego tak, jak robi to karoseria samochodu a więc w przypadku zdarzenia drogowego jego skutki dla motocyklisty z reguły mogą być bardzo poważne. Powinni o tym pamiętać zarówno motocykliści, jak i kierowcy aut. Niestety, są tacy, którzy największą przyjemność czerpią z jazdy z nadmierną prędkością, ryzykiem i brawurą. Takie zachowania są niebezpieczne dla kierujących jaki i pieszych . Mogą zakończyć się wypadkiem a w efekcie kalectwem czy nawet śmiercią.

Celem weekendowej akcji jest eliminowanie z ruchu piratów na dwóch i na czterech kółkach. Od początku roku na drogach województwa łódzkiego doszło do 49 wypadków z udziałem motocyklistów,  w których śmierć poniosły 4 osoby a 45 zostało rannych. Odnotowano również  84 kolizje, w których uczestnikiem był motocyklista. Łódzcy policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą prowadzone cyklicznie, w tym z udziałem funkcjonariuszy na motocyklach, których mobilność w walce z piratami na jednośladach jest nieoceniona.

(KWP Łódź)