Stop! Zdarzenie drogowe - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Stop! Zdarzenie drogowe

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Poddębicach. Przyczyną było niezastosowanie się do znaku „STOP”. Dwie osoby trafiły do szpitala.

17 lipca 2020 roku o godz. 16:00 w Poddębicach, na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Przejazd, doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letnia kobieta kierująca pojazdem marki Subaru Forester, nie zastosowała się do znaku STOP (B-20), w wyniku czego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu VW, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala w Poddębicach. Kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowały służby ratunkowe.

Policjanci apelują o rozsądek!

Dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego pozwoli nam na bezpieczne dotarcie do celu podróży. 

Znaki o szczególnym kształcie, są to znaki, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wyróżniamy trzy najważniejsze znaki o odmiennym kształcie:

A-7 Ustąp pierwszeństwa, B-20 STOP, D-1 droga z pierwszeństwem.

  • A-7 Ostrzega o zbliżaniu się do drogi podporządkowanej. Zobowiązuje kierującego do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Znak ten nie zobowiązuj do zatrzymania tak jak w przypadku znaku "STOP", lecz do ustąpienia pierwszeństwa.
  • B-20 Gdy na drodze występuje znak "STOP" w każdym przypadku musimy się zatrzymać. Należy zapamiętać, że znak "stop" nie wyznacza miejsca zatrzymania. Pojazd należy zatrzymać przed linią bezwzględnego zatrzymania "P-12", a w przypadku braku linii, w najbardziej optymalnym miejscu, gdzie mamy widoczność drogi poprzecznej. 
  • D-1 Jeden z najważniejszych znaków informacyjnych. Informuje o początku lub kontynuacji drogi na którym mamy pierwszeństwo przejazdu. Skrzyżowanie nie odwołuje znaku "D-1: Droga z pierwszeństwem" może być odwołany jedynie znakiem "D-2: Koniec drogi z pierwszeństwem".